Rate this post

Zastanawiasz się, jak sprawić, aby z Twojej łazienki przyjemniej się korzystało? Nie masz na to pomysłów lub nie widzisz możliwości? Nie martw się! Praktycznie każde pomieszczenie można odpowiednio dostosować do swoich potrzeb. Wystarczy trochę inwencji twórczej i znajomość kilku podstawowych tricków.

RĘCZNIKI

Chociaż sama obecność ręczników w łazience jest całkowicie logiczna i – oczywiście – powszechna, to jednak mogą one również posłużyć jako dekoracja! W tym celu można zainspirować się prostymi rozwiązaniami stosowanymi w pięciogwiazdkowych hotelach. Luksusowe zrolowane ręczniki na prawdę pięknie się tam prezentują, i z łatwością mogą się znaleźć również w Waszej łazience.

ŚWIECZKI

W wielu domach łazienka to pomieszczenie bez okien, w którym nie ma naturalnego światła. Obecność świeczek nie tylko doda Waszej łazience estetyki, ale również wprawi was w romantyczny nastrój. Pamiętaj jednak, aby ich kolor nie był przypadkowy. Dopasuj je do pozostałych elementów dekoracyjnych.

LUSTRO

Lustro zawsze było jednym z głównych elementów wystroju. Wchodząc do łazienki widzimy je praktycznie od razu. Dlatego tez zadbaj o jego stylowy wygląd, a z pewnością doda klasy całemu pomieszczeniu! Najlepiej sprawdzą się tu lustra o nietypowym kolorze z ekscentrycznymi ramami. Nawet jeśli urządzamy łazienkę w stylu minimalistycznym, to właśnie lustro jest tym elementem, którym może ją ożywić!

luksusowa_lazienka

KWIATY

Chociaż kwiaty w łazience mogą Ci przywodzić na myśl konieczność ciągłego dbania o nie i częstszego sprzątania, na prawdę warto się poświęcić! Jedna czy dwie rośliny nie zrobią nam aż tak dużej różnicy, a sprawią, że o wiele lepiej będziecie się czuli. Należy jednak dobrze zastanowić się, jakie kwiaty kupić i gdzie je postawić.

kwiaty_w_lazience

STWÓRZ W SWOJEJ ŁAZIENCE ŚWIAT ORYGINALNYCH ZAPACHÓW!

Możesz w tym celu użyć któregoś z szeregu dostępnych na rynku olejków eterycznych. Wypełnią one łazienkę miłą wonią, jednocześnie wprowadzając Was w stan relaksu, któremu Wasza kąpiel ma przecież służyc!

OGRANICZ ILOŚĆ RZECZY LEŻĄCYCH NA WIERZCHU

Dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie koszy nie tylko na pranie, ale również i na ręczniki, kosmetyki czy artykuły codziennego użytku. Stylowe kosze wiklinowe sprawią, że łazienka będzie miała modny wygląd, a w dodatku umożliwią ograniczenie ilości rzeczy rozpraszających uwagę. Uczynią korzystanie z Waszej łazienki dużo wygodniejszym!

NIE BÓJ SIĘ SZTUKI!

Sztuka to coś, czego spodziewamy się raczej w salonie lub kuchni, niż w łazience. Ale dlaczego nie? Wazon, rzeźba, czy nawet obraz będą niezwykle oryginalnym elementem wystroju. Nie zajmują wiele miejsca, a nadają pomieszczeniu niezwykle interesujący charakter. Bardzo praktyczne będzie również zastosowanie ozdobnych płytek. To ostatnie rozwiązanie należy jednak stosować w ograniczonym zakresie. Oryginalne wnętrze można stworzyć inspirując się obcymi kulturami.

KORZYSTAJ Z NOWOCZESNYCH ROZWIĄZAŃ!

Obecnie producenci mebli łazienkowych znacznie poszerzają swoją ofertę. Można powiedzieć, że nasze łazienki upodabniają się do salonów! Nie trzeba korzystać z drogich rozwiązań. Wystarczy zainwestować w zwykły taboret, oryginalny klosz czy też szafki w stylu tych salonowych. A takich ofert na rynku jest coraz więcej!

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *