Rate this post

Wybierając brodzik przede wszystkim musimy się zastanowić, czego właściwie oczekujemy – zarówno w kwestii technicznej, jak i finansowej. Warto również wziąć pod uwagę to, że wiele brodzików ma różnego rodzaju dodatkowe funkcje, takie, jak na przykład ryflowane lub antypoślizgowe dno, dzięki któremu nasza kąpiel będzie nie tylko bardziej komfortowa, ale również bezpieczniejsza.  Ma to szczególne znaczenie w przypadku, gdy z prysznica korzystają osoby starsze i dzieci.

Kolejną rzeczą, na która warto zwrócić uwagę, jest materiał, z jakiego wykonano brodzik. Producenci oferują brodziki wykonane z drewna oraz innych materiałów, które ładnie wyglądają, ale nie są wygodne ani funkcjonalne.

BRODZIKI Z KONGLOMERATU

Brodziki z konglomeratu są również brodzikami z lanego marmuru lub ze sztucznego kamienia. Nie są to do końca prawidłowe nazwy, ponieważ odnoszą się tylko do samej struktury kamienia. W skład materiału, z którego się je produkuje, wchodzi mniej więcej 80% składnika mineralnego. Natomiast pozostałe 20% to syntetyczne żywice i barwniki różnego rodzaju. Nadają one produktom szczególnego charakteru. Wierzchnią warstwę tego rodzaju brodzików stanowi żelkot, o grubości sięgającej od 0,5 do 0,9 mm. Dzięki tej warstwie produkty dłużej zachowują swoją gładkość i połysk.

Niewątpliwą zaletą takich produktów jest fakt, że są niezwykle przyjemne w dotyku. Mają jednak również swoje wady. Przede wszystkim są podatne na zniszczenia, w związku z czym mogą pękać podczas transportu i montażu (a do tego są ciężkie). Pęknięcia mogą powstać nawet, gdy upadnie nam ciężki szampon do włosów. Oprócz tego, jeśli używamy pewnych środków chemicznych, tj. farby do włosów, istnieje prawdopodobieństwo trwałego odbarwienia w przypadku ich kontaktu z powierzchnią brodzika. Ostatnią wadą jest ich ciężar, który niewątpliwie jest przyczyną pewnych problemów związanych z ich transportem i montażem. Jakiej firmy brodzik z konglomeratu wybrać ? polecić możemy brodziki Giaros producenta Radaway lub Kolping od Riho.

konglomeratowy_brodzik

BRODZIKI KAMIENNE

Brodziki tego typu są eleganckie i odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Mimo wszystko warto jednak wcześnie je zaimpregnować, używając w tym celu odpowiednich środków chemicznych. Kamień tłumi uderzenia wody i jest akumulatorem ciepła, dzięki czemu kąpiel jest przyjemna i możemy wejść pod prysznic bosą stopą jeszcze przed włączeniem strumienia wody, nie odczuwając przy tym nieprzyjemnego zimna.

Wadą tego typu rozwiązań jest jednak to, że niektóre kamienie (tj.marmur), można trwale odbarwić środkami silnie zasadowymi. Należą do nich na przykład płyny z dużą ilością chloru. Dodatkowo warto pamiętać, że powierzchnia mokrego kamienia jest śliska, w związku z czym najlepiej zakupić model zmatowiony. Dodatkowych uciążliwości może nastręczyć fakt, że chłonne kamienie wymagają regularnego polerowania oraz impregnacji. Cena brodzika jest zależna od materiału, z jakiego został on wyprodukowany, oraz techniki wykonania. Należy liczyć się z kosztami od 200 do nawet 5000 zł.

BRODZIKI STALOWE

Brodziki tego typu wykonuje się z blachy stalowej. Nakłada się na nią się warstwę emalii (zazwyczaj w taki sposób, aby osiągnęły łączną grubość od 1,5 do 3,5 mm). Im grubsza jest ta warstwa, tym lepiej! Ich powierzchnia jest bardzo twarda, co z jednej strony powoduje, że ciężko je zarysować, z drugiej zaś – że łatwo powstają odpryski. Jeśli zdarzy nam się taki przypadek, wówczas konieczne jest jak najszybsze naprawienie szkody. Jeśli tego nie zrobimy, dojdzie do błyskawicznego rdzewienia stali, na skutek którego powstaną brązowe wybrzuszenia i zacieki.

brodzik_stalowy_kaldewei

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *