Rate this post

deska_sedesowa

Już dawno minęły czasy, gdy wybór deski sedesowej był prosty ze względu na ograniczoną ofertę rynkową. Każdy ze sklepów oferuje nam przynajmniej kilka ich rodzajów. Aby użytkowanie naszej toalety było jak najbardziej komfortowe, warto dokładnie przeanalizować plusy i minusy każdego z nich. Różnią się one między sobą pod względem materiału, z którego zostały wykonane, w związku z tym od naszego wyboru będzie zależał nie tylko ich wygląd, ale również trwałość, wygoda i łatwość w utrzymaniu.

DESKI Z POLIPROPYLENU I PLASTIKÓW MIĘKKICH

Najpopularniejszym rodzajem są deski z polipropylenu i plastików miękkich. W każdym sklepie dostępna jest bardzo szeroka gama ich rodzajów i kolorów. Niestety ich wadą jest niewielka wytrzymałość. Łatwo się rysują, a do tego mogą pojawić się poluzowania na ich mocowaniach. Są też zupełnie nieodporne na czyszczenie środkami zawierającymi drobinki ścierne, w tym mleczkami do czyszczenia. Plusem jest to, że są najtańsze i mogą mieć nadruki ozdobne. Można je dostosować do najbardziej typowych modeli muszli klozetowych.

DESKI Z PLASTIKÓW TWARDYCH

Tego typu rozwiązania gwarantują wytrzymałość. Ich trwałość jest tym większa im lepszej jakości jest materiał, z którego zostały wykonane. Ich dodatkową zaletą jest higieniczność i łatwość w utrzymaniu czystości. Z reguły mają też lepsze mocowania. Dostępne są w bardzo różnorodnych kształtach i kolorach. Istnieje również opcja wyboru desek antybakteryjnych, które są powlekane specjalną substancją bakteriobójczą. W tym przypadku warte polecenia są deski Roca Gap.

DESKI DREWNIANE

Jest to chyba najtrudniejszy do nabycia rodzaj desek, dlatego też spotykamy je niezwykle rzadko. Korzystanie z tego typu desek jest bardzo komfortowe, ponieważ są cieplejsze w dotyku. Dodatkowo nadają one unikalny, ciekawy i naturalny wygląd łazience. Ich przewagą jest dużo większa trwałość niż w przypadku desek plastikowych, jednak dużo trudniej utrzymać je w czystości.

DESKI Z MDF I Z DREWNA PRASOWANEGO

Tego typu mogą zostać wykorzystane jako zamiennik drewnianych. Ich przewagą jest to, że – oprócz tego, że są trwałe, mogą również być malowane na inne kolory. Nie są złym pomysłem, zwłaszcza, że niektóre z nich bardzo dobrze imitują naturalne drewno. Dodatkowo są tańsze i bardziej higieniczne.

DESKI Z ŻYWICY POLIESTROWEJ

Jest to rozwiązanie, które w ostatnich latach szybko zyskuje na popularności. Być może powodem jest fakt, że można w nie wtapiać różne małe przedmioty, do pozwala na uzyskanie ciekawych efektów. Ważne jest również to, że nie musimy przy tym rezygnować z wytrzymałości deski.

jaka_deska

DESKI ZE STALI NIERDZEWNEJ

Deski tego typu są nie tylko eleganckie i nowoczesne, ale też bardzo higieniczne. Stosowane są w łazienkach ekskluzywnych hoteli i restauracji. Co prawda jest to dosyć drogie rozwiązanie, jednak najbardziej trwałe ze wszystkich. Dodatkowo warto podkreślić, że stal posiada właściwości antybakteryjne, co w przypadku toalety jest szczególnie istotne. Ich wadą jest natomiast to, że są stosunkowo ciężkie. Mogą być także podatne na zarysowania.

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *