5/5 - (1 vote)

Łazienki traktowane są od niedawna w sposób szczególny. Rano wprawdzie wykorzystujemy raczej ich walory funkcjonalne, za to wieczorem powinno być to miejsce, gdzie będziemy się mogli zrelaksować i odpocząć w miłym i przytulnym wnętrzu. W aranżacji łazienek moda nie zmienia się gwałtownie z roku na rok, niemniej pojawiają się nowe rozwiązania i zestawienia kolorystyczne, którym warto się bliżej przyjrzeć.

Najmodniejsze kolory w łazienkach:

Wybór kolorów powinien być podyktowany przede wszystkim naszym gustem, być zgodny z naszym charakterem i pasować do wielkości i wystroju łazienki. Jeżeli jednak chcemy sugerować się modą, to w najnowszych trendach też każdy znajdzie coś dla siebie. Obecnie modne są następujące rozwiązania kolorystyczne:
– beże, brązy i zielenie, czyli kolory naturalne i ciepłe, przypominające nam lato. W takim ciepłym letnim klimacie wyjątkowo dobrze się wypoczywa. Dodatkiem do tego mogą być kwiaty z uwzględnieniem oczywiście nasłonecznienia i upodobań danej rośliny.
– wszelkiego rodzaju szarości – od jasnego popielu po ciemny grafit. Są eleganckie, magiczne, a w połączeniu z odpowiednimi dodatkami potrafią stworzyć bardzo nastrojową aurę.
– biel i czerń lub biel i grafit to kontrastowe połączenia, które bardzo dobrze sprawdzą się w każdej łazience. Można bawić się kolorami i tworzyć z nich niezapomniane wzory.

Najmodniejsze materiały w łazienkach:

– metal, kamień, beton – naturalne materiały, które przybliżą nas do natury i sprawią, że nasz umysł będzie wśród nich wypoczywał.
– płytki 3D – mają bardzo ciekawe wzory, pofałdowania, zagłębienia, wypukłości, rowki. Są ozdobne same w sobie a dodatkowo urozmaicają przestrzeń, powiększają ja optycznie i wprowadzają element dynamizmu.
– płytki imitujące tkaniny powoli wchodzą na nasz rynek. Dają poczucie miękkości i ciepła i są bardzo ciekawym rozwiązaniem dla osób, które dbają o to, aby w łazience było przytulnie.
trendy w aranżacji łazienki

Funkcjonalność w modzie:

– od dłuższego już czasu w łazienkach króluje minimalizm. Obecnie modne są wszelkiego rodzaju wanny, umywalki i toalety bez rantów, które w łatwy sposób pozwalają utrzymać czystość.
– wciąż modne są wolno stojące wanny, w których można spędzać naprawdę dużo czasu.
– w najnowszych propozycjach pojawiły się również natryski bez brodzika. Jest to rozwiązanie minimalistyczne i wymagające bardzo profesjonalnego wykonania.

Inne elementy ozdobne:

– nadal w łazienkach panują duże formaty płytek. Przy ich wyborze warto jednak uwzględnić wielkość łazienki. Duże płytki w małym pomieszczeniu nie będą odpowiednio wyeksponowane.
– Szklane kabiny prysznicowe można ozdobić grawerem dostosowanym do naszych preferencji lub do wyglądu i charakteru łazienki.
– obraz na szkle to kolejny pomysł na ocieplenie wnętrza zwłaszcza, jeżeli tematyka obrazu będzie nam bliska.

Pamiętajmy jednak, aby oprócz mody w urządzaniu łazienki kierować się również bezpieczeństwem i funkcjonalnością.
[product-catalogue id=’9′]

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *