5/5 - (1 vote)

   

Czym czyścić kabinę prysznicową ?

Czym czyścić kabinę prysznicową ? to pytanie pewnie zadaje sobie wiele użytkowników. Czyszczenie kabiny prysznicowej często jest bardzo problemowe. Niby prosta, nieskomplikowana czynność, lecz to tylko pozory. Nie dość, że powstały osad bardzo ciężko jest usunąć, to jeszcze dochodzi do tego kurz zalegający w miejscach, do których naprawdę ciężko jest się nam dostać, a na koniec… powracająca pleśń. Nie należy jednak się poddawać, ponieważ prysznic w kontekście brudu śmiało możemy nazwać newralgicznym miejscem naszego domu. Jak się więc z tym uporać? Nie ma nic prostszego! Czyszczenie kabiny prysznicowej często jest bardzo problemowe. Niby prosta, nieskomplikowana czynność, lecz to tylko pozory. Nie dość, że powstały osad bardzo ciężko jest usunąć, to jeszcze dochodzi do tego kurz zalegający w miejscach, do których naprawdę ciężko jest się nam dostać, a na koniec… powracająca pleśń. Nie należy jednak się poddawać, ponieważ prysznic w kontekście brudu śmiało możemy nazwać newralgicznym miejscem naszego domu. Jak się więc z tym uporać? Nie ma nic prostszego!

   W sklepach znajdziemy naprawdę wiele preparatów, które mają na celu pomóc nam uporać się z zalegającymi nieczystościami w naszej kabinie prysznicowej. Jest ich na tyle dużo, że często można pogubić się w tym czego tak naprawdę potrzebujemy, przez co bardzo ciężko jest nam wybrać coś odpowiedniego. Szczególnie, że nie wszystkie preparaty chemiczne działają, a wszystkie zaś mają jedną wadę. Przez swój skład niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie, nierzadko już podczas ich stosowania, przyprawiając nas na przykład o zawroty głowy. Warto również ich unikać w przypadku, gdy z pomieszczenia, które nimi czyścimy korzystają małe dzieci lub gdy mamy w domu zwierzęta. Dlatego też warto pomyśleć o ich, domowej, naturalnej alternatywie.

   Pierwszym sposobem, który doskonale działa jest coś co znajduje się w niemal każdej kuchni. Mianowicie jest to nic innego jak ocet! Tak, ten niepozorny płyn potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Wystarczy, że przygotujemy mieszaninę w proporcjach 1:1. Łączymy ocet z ciepłą wodą. Powstały roztwór nakładamy na powierzchnię, którą chcemy wyczyścić i pozostawiamy na maksymalnie kilkanaście minut. Po tym czasie dokładnie wycieramy zabrudzenia oraz spłukujemy całość czystą wodą. Następnie wystarczy przetrzeć czyszczoną powierzchnię suchą szmatką i gotowe! Warto wspomnieć, że taki roztwór możemy wykorzystać nie tylko do usuwania nalotu powstałego na kabinie prysznicowej, ale również możemy nim czyścić ściany naszej kabiny, a nawet ceramikę! Jedyną wadą może być nieprzyjemny dla niektórych zapach, aczkolwiek w przypadku detergentów o składzie chemicznym również musimy się z tym faktem liczyć.

   Oba Kolejnym domowym sposobem na usunięcie zanieczyszczeń naszej kabiny prysznicowej jest nic innego jak soda oczyszczona oraz woda utleniona. Te dwa składniki są niezwykle pomocne, gdy pragniemy pozbyć się grzybów oraz pleśni, które bardzo często tworzą się w trudno dostępnych miejscach naszej kabiny prysznicowej. W jaki sposób tego dokonać? Nie ma nic prostszego! Na zabrudzoną lub zagrzybioną powierzchnię nakładamy sodę oczyszczoną i zostawiamy tak na maksymalnie kilkanaście minut. Następnie wystarczy szorowanie, tak by naloty zeszły. Gdy zależy nam na tym, by za jakiś czas grzyby znów nie powstały, wystarczy wyczyszczoną powierzchnię przetrzeć wodą utlenioną. Dzięki temu usuniemy zarodniki grzybów i zapobiegniemy ich ponownemu rozwojowi. Pamiętajmy jednak, by nie spłukiwać wody utlenionej, a zostawić ją po prostu do wyschnięcia.

   Oba te sposoby sprawdzają się niemalże idealnie. Nierzadko nawet lepiej od słabej jakości detergentów o składzie chemicznym. No i co najważniejsze, nie mają one tak zgubnego wpływu na nasze zdrowie jak środki chemiczne, które moglibyśmy nabyć w sklepach. Domowe sposoby na czyszczenie kabiny prysznicowej są więc zdrowsze, łatwiejsze i po prostu tańsze. Warto jednak zabezpieczać naszą kabiną przed szybkim jej zabrudzeniem oraz powstaniem pleśni. Wystarczy chociażby uchylać kabinę prysznicową po każdym użyciu oraz dbać o to, by dobrze wyschła. Dzięki temu zapobiegniemy powstawaniu niechcianej pleśni. [product-catalogue id=’6′]

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *