5/5 - (3 votes)

   Przygotowując remont łazienki czy urządzając ją od podstaw, stajemy przed wieloma dylematami. Część z nich dotyczy kwestii wystroju, o ile ten fakt pozostaje kwestią gustu, poważniej zastanowić się należy nad nieco innym dylematem, mianowicie nad tym co wybrać. Wanna czy kabina prysznicowa ? Pomijając kwestię wygody oraz miejsca jakie mamy przeznaczone na ten element wyposażenia łazienki, warto nieco głębiej się na ten temat zastanowić. Najlepiej jest sporządzić sobie listę plusów oraz minusów jakie niesie za sobą posiadanie kabiny prysznicowej, a jakie to wady i zalety czekają nas gdy zdecydujemy się na wannę.   Przygotowując remont łazienki czy urządzając ją od podstaw, stajemy przed wieloma dylematami. Część z nich dotyczy kwestii wystroju, o ile ten fakt pozostaje kwestią gustu, poważniej zastanowić się należy nad nieco innym dylematem, mianowicie nad tym co wybrać. Wannę czy kabinę prysznicową? Pomijając kwestię wygody oraz miejsca jakie mamy przeznaczone na ten element wyposażenia łazienki, warto nieco głębiej się na ten temat zastanowić. Najlepiej jest sporządzić sobie listę plusów oraz minusów jakie niesie za sobą posiadanie kabiny prysznicowej, a jakie to wady i zalety czekają nas gdy zdecydujemy się na wannę. 

   Z całą pewnością ten element łazienki będzie przez nas bardzo często wykorzystywany. Warto więc zastanowić się kto będzie z niego najczęściej korzystał i który wybór będzie dla tej osoby bardziej praktyczny. Wiadomo, kabina prysznicowa wymaga nieco mniej miejsca niż wanna, no i pozwala na tak zwany „szybki prysznic”, na przykład po powrocie z pracy, a przed wyjściem na nasze zajęcia dodatkowe. Wanna zaś pozwoli nam przygotować sobie relaksującą kąpiel po ciężkim dniu, jednakże przygotowanie takiej kąpieli zabiera stosunkowo wiele więcej czasu niż szybki prysznic.

   Najczęściej wybierane przez nas aktualnie są kabiny prysznicowe, z całą pewnością wiąże się to z faktem szybkiego życia jakie duża część z nas prowadzi. Coraz częściej we własnym domu czy mieszkaniu bywamy gościnnie, większość dnia zaś spędzamy w miejscu pracy, na uczelni, czy w miejscach w których odbywają się nasze zajęcia dodatkowe. Pod uwagę należy również wziąć fakt, iż montaż kabiny prysznicowej pozwala nam na oszczędności, szczególnie, gdy porównamy pobór wody w przypadku wanny. Kabina prysznicowa w tym przypadku wychodzi na spory plus. Kabiny natryskowe wydają się być o wiele bardziej pożądanym rozwiązaniem dla dzieci oraz osób starszych. Są one bezpieczniejsze, a często i wygodniejsze, gdyż  w przypadku kabiny prysznicowej istnieje możliwość wstawienia krzesełka, które ułatwi korzystanie z tego elementu łazienki osobom starszym, które nierzadko mają problemy z poruszaniem się. Jakie są więc minusy kabiny prysznicowej? Otóż głównym minusem jest fakt, że nie możemy w niej odbyć kąpieli. A pamiętać należy, że kąpiel to nie tylko zabieg higieniczny, relaks, czy chwila wytchnienia, ale odpowiednio przygotowana może być dla nas również świetnym zabiegiem leczniczym. Szczególnie jeśli zdecydujemy się na coraz to bardziej popularną wannę z funkcją hydromasażu czy jacuzzi. Nawet zwykła wanna świetnie sprawdza się w przypadku rodzin z małymi dziećmi, czego niestety nie można powiedzieć o kabinie prysznicowej. 

Wanna czy kabina prysznicowa

Wanna? Kabina prysznicowa? A może kompromis? 

    Na szczęście wielu producentów wyszło tym dylematom naprzeciw proponując idealne wręcz rozwiązanie, które łączy ze sobą największe zalety obu tych elementów wyposażenia. W ich ofercie coraz częściej możemy dostrzec tak zwane parawany nawannowe do kupienia zarówno z nową wanną, jak i osobno, do wanny, którą już posiadamy. W katalogach możemy znaleźć również i wanno-kabiny, które z reguły projektowane są w ten sposób, by zaoszczędzić miejsce, a zachować komfort korzystania z urządzenia. Jednak ostateczny wybór zawsze zależy tylko i wyłącznie do nas. To właśnie my musimy zastanowić się nad tym, które z urządzeń będzie dla nas najlepszym wyborem i które z nich będzie pasowało do wielkości naszej łazienki. 
[product-catalogue id=’1′]

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *