5/5 - (1 vote)

Klasyczne łazienki są ponadczasowe i to wyróżnia je spośród innych stylów. Co jakiś czas pojawia się moda na różne rzeczy, ale łazienki urządzone w tym stylu zawsze wyglądają dobrze. Dla miłośników stylu klasycznego przedstawiamy kilka informacji, jak urządzić naszą łazienkę, aby była modna i funkcjonalna przez długie lata i równocześnie cieszyła nasze oko klimatem i stylem. Pamiętajmy, styl klasyczny nie jest jednoznaczny i właśnie dlatego każdy znajdzie w nim coś dla siebie. 

Kolory i materiały

W łazience w stylu klasycznym zazwyczaj spotkamy duże płytki z naturalnych materiałów takich jak wapień, trawertyn, marmur, granit i piękne drewniane wykończenia lub wszystko co je imituje. Dodatkami do tego mogą być dekory współgrające z płytkami i będące ich uzupełnieniem. Płytki można też łączyć z farbą lub tapetą. Na podłodze często dominuje wzór rozety lub szachownicy. 

W stylu klasycznym kolory są raczej stonowane, pastelowe i ciepłe. Dominują brązy i beże i naturalne kolory kamieni, choć oczywiście do tego zestawu dochodzi klasyczna biel, która odnajdzie się w każdych okolicznościach. W naszej łazience mogą się też pojawić akcenty rustykalne, które przypominają nam o przeszłości i budzą nostalgię.

Wyposażenie

Wanna w klasycznej łazience jest przeważnie wolnostojąca i stoi na ozdobnych nóżkach. Do niej jak i do umywalek montujemy ozdobne, mosiężne kurki. Tak samo wolno stojące są sanitariaty i umywalka. Meble w klasycznej łazience przeważnie stoją na stylizowanych nóżkach i przypominają komody. Frezowane fronty mają określony wypukły kształt i powinny posiadać ozdobne uchwyty. Obecnie można już spotkać meble stawiane na podłodze lub podwieszane, ale nadal charakteru dodaje im charakterystyczny kształt i rączki.

Dodatki

Dopełnieniem klasycznej łazienki są oczywiście dodatki. W tym przypadku styl klasyczny bardzo dobrze komponuje się z antykami i elementami stylu glamour. W naszej łazience mogą się więc znaleźć obrazy, zwłaszcza te o sielskiej tematyce, ozdobne, złocone ramy na lustro, dekoracyjne kurki, wszelkiego rodzaju złocenia, kryształowe lampy, krzesła, fotele i szezlongi, niewielkie fontanny i inne elementy nawiązujące do pałacowego czy dworkowego wzornictwa, a wreszcie kolumny, rzeźby, mozaiki. To wszystko stworzy nam niezapomniany klimat przeszłości. Dopełnieniem całości powinno być oświetlenie podkreślające piękno naszego wnętrza, a zarazem subtelne i delikatne. Lampy i lampki również powinny posiadać mosiężne elementy dekoracyjne.

Pamiętajmy, że styl klasyczny to ponadczasowa elegancja, która nie poddaje się modzie. W takiej łazience zawsze będziemy czuli się dobrze, gdyż podświadomie odwołuje się ona i do kontaktu z naturą i do przeszłości, którą znamy w większości przypadków tylko z literatury. Dodatkowo jasne wnętrza z rana dodadzą nam energii a wieczorem ukoją nasze zmysły.

[product-catalogue id=’8′]

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *