Rate this post

Każdy z nas marzy o dużej łazience. Wbrew pozorom jednak urządzenie dużej powierzchni tak, aby była i funkcjonalna i przytulna zarazem wcale nie jest takie łatwe. Najlepiej oczywiście skorzystać z usług architekta wnętrz, który zagospodaruje nam przestrzeń i dobierze odpowiednie dodatki tak, aby całe wnętrze nabrało określonego przez nas charakteru. Jeżeli jednak sami urządzamy naszą łazienkę, oto kilka sugestii, jak urządzić dużą łazienkę tworząc w niej równocześnie niepowtarzalny nastrój i miejsce, w którym będziemy mogli się zrelaksować po całym dniu.
Duża łazienka - jak ją umiejętnie urządzić

Zagospodarowanie przestrzeni

Zanim zaplanujemy rozkład urządzeń w łazience warto się zastanowić kto z nich będzie korzystał, czy możliwe jest korzystanie z łazienki przez kilka osób naraz i jak zapewnić wszystkim użytkownikom komfort przebywania w tym pomieszczeniu. Pamiętajmy, że każdy z domowników powinien czuć się w niej dobrze i swobodnie. W dużej łazience można więc postawić murki, ścianki lub inne formy dzielące łazienkę na różne strefy (np. mokrą i suchą) i odgradzające poszczególne elementy w strefach np. wannę od prysznica lub umywalek.

Jeżeli z łazienki korzystają minimum dwie osoby, warto umieścić w niej dwie umywalki. Obecnie dostępne na rynku kształty i wielkość umywalek łączą w sobie funkcjonalność i element dekoracyjny. Dodatkowo można całość połączyć blatem, który również może tworzyć przepiękną dekorację, a zarazem umożliwi nam trzymanie pod ręką niezbędnych akcesoriów.

Wanna czy prysznic?

W dużej łazience raczej nie mamy problemu z dylematem: wanna czy prysznic, gdyż możemy mieć i to i to. Te urządzenia zaspokoją zarówno potrzeby miłośników długich kąpieli relaksacyjnych jak i wyznawców szybkich pryszniców. Jeżeli już o wannie mówimy, to w dużej łazience możemy zainstalować dużą wannę, z hydromasażem, lub wręcz jacuzzi. Zgodnie z najnowszymi trendami wanna taka może być wolnostojąca, co zdecydowanie poprawi komfort zażywania kąpieli.

W dużej łazience możemy sobie również pozwolić na zamontowanie zarówno sedesu jak i bidetu.

Co jeszcze?

W części suchej powinno się znaleźć miejsce na szafki, wieszaki i toaletkę. To miejsce, gdzie schowamy nie tylko kosmetyki, ale środki czystości niezbędne do utrzymania porządku w naszej łazience oraz wszystkie inne rzeczy, które mogą być przechowywane w środowisku, które jest narażone na działanie wilgoci. Jeżeli jeszcze zostaje nam miejsce, dobrym rozwiązaniem jest zrobienie niewielkiej nawet sauny.

W celu stworzenia klimatycznego nastroju należy zadbać o odpowiednie oświetlenie wszystkich miejsc, z których korzystamy. A dopełnieniem całości niech będą krzesła, fotele lub leżaki, rośliny doniczkowe, zestaw grający czy telewizor.  W dużych łazienkach możemy również pobawić się kolorami i wprowadzić ciemne elementy, które w małych przestrzeniach wyglądałyby przytłaczająco.

Pamiętajmy, jeżeli istnieje taka możliwość, warto zamontować jedną muszlę klozetową w łazience, ale też docelowo stworzyć osobne pomieszczenie z WC tak, aby zachować komfort i intymność podczas korzystania z toalety nie tylko dla domowników ale i dla gości.

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *