Rate this post

 

Od czego rozpocząć remont w łazience

Remont w łazience to ostateczność zwłaszcza, jak nie mamy możliwości opuszczenia domu na czas prac. Dodatkowo tak się zazwyczaj składa, że remont zaplanowany na tydzień zawsze przeciąga się do dwóch tygodni. Od czego zacząć i co zrobić, żeby maksymalnie ułatwić sobie te działania?

 

 

 

Planowanie

Zanim zaczniemy remont musimy tak, jak przy pierwszym urządzaniu łazienki, zastanowić się co chcemy i czego potrzebujemy. Powinniśmy stworzyć projekt wystroju dopasowany do potrzeb i wyobrażeń naszych oraz wszystkich domowników. Warto przy tym pomyśleć perspektywiczne, dobrać odpowiednie kolory, materiały łatwe w utrzymaniu czystości, uchwyty przy wannie lub w kabinie prysznicowej, które jeżeli nie teraz, mogą nam się przydać za kilka lat. Często doskonale wiemy, czego nam brakowało i teraz możemy o to zadbać. Jeżeli mamy taką możliwość, warto skorzystać z porad czy to architekta wnętrz czy to np. hydraulika. Jeżeli chcemy wszystko robić sami, sięgnijmy po fachowe artykuły i czasopisma, zasięgnijmy rady fachowców, zapoznajmy się z różnymi rozwiązaniami proponowanymi przez różnych producentów. W tej branży, jak w każdej innej, cały czas pojawiają się nowości, które mogą doskonale sprawdzić się w kolejnych latach w naszej łazience.

Przygotowanie

Przed rozpoczęciem remontu powinniśmy zadbać o kupno wszystkich niezbędnych nam rzeczy, wyposażenia, płytek i narzędzi tak, aby nie robić tego w trakcie remontu. Jeżdżenie i szukanie poszczególnych elementów niezbędnych podczas robót jest naprawdę czasochłonne, a podczas remontu to właśnie robienie zakupów jest tym elementem, który często przesuwa zakończenie prac. Oczywiście zdarza się, że trzeba coś dokupić, wymienić itd. Ale w związku z tym, że i tak dużo rzeczy wychodzi nam w trakcie prac, o całą resztę warto zadbać wcześniej.  Kolejna rzecz, to pozbycie się wszystkich sprzętów z łazienki. Nie ma co przesuwać ich z konta w kąt. Wbrew pozorom to wcale nie ułatwia pracy, a przy okazji zaburzy nam ogólny obraz końcowego efektu. Poza tym, jeżeli już mamy coś remontować, zróbmy to porządnie i nie zostawiajmy niedokończonych fragmentów np. za pralką.

Przegląd instalacji

Wszystkie prace wodno-kanalizacyjne, które zaplanujemy w związku z remontem, powinny być robione przez fachowców tak, aby potem nie dochodziło do przecieków, nieszczelności, zalewania łazienki naszej lub sąsiadów. Podczas remontu warto się też przyjrzeć przewodom elektrycznym. To dobra okazja, aby wymienić stare przewody na nowe lub stworzyć nowe punkty świetlne w miejscach, w których do tej pory nam ich brakowało. 

Po tym wszystkim nie pozostaje nam już nic innego, jak kłaść płytki i rozglądać się za nowym sprzętem do naszej łazienki. I Jeszcze jedno. Warto korzystać z usług sprawdzonych specjalistów, ponieważ na rynku w związku z olbrzymim zapotrzebowaniem na prace remontowo-budowlane mamy często do czynienia z firmami czy osobami, które nie mają pojęcia na przykład o kładzeniu płytek lub hydraulice. Wprawdzie zazwyczaj są tańsi, ale docelowo może się to dla nas skończyć zniszczeniem materiału, stratą pieniędzy lub finalnym efektem, który będzie daleki od ideału. 

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *