Rate this post

Coraz więcej osób decyduje się na samodzielne montowanie zakupionych w marketach budowlanych mebli do łazienek. Cały proces nie powinien sprawić nikomu żadnego problemu, jednak trzeba pamiętać o kilku bardzo ważnych rzeczach, zanim rozpoczniemy cały proces.

Szafka pod umywalkę

Najczęściej wybieranym meblem jest szafka pod umywalkę. To ogromne ułatwienie, ponieważ można w ten sposób zamaskować znajdujące się w każdej łazience rury odpływowe, które bardzo często psują cały wygląd łazienki. Wielu projektantów uważa, że szafka pod umywalkę to obowiązkowy element każdej łazienki. Niestety bardzo trudno znaleźć taką, która odpowiada rozmiarami do naszych potrzeb. Bardzo często w marketach budowlanych możemy znaleźć szafki o różnych wymiarach, więc każdy z pewnością znajdzie odpowiedni dla swoich potrzeb. Wybierzmy interesujący nas wzór oraz wymiary i możemy zacząć zabawę ze skręcaniem naszej szafki.

jak montowac szafke lazienkowa

Montaż szafki pod umywalkę

Przed przystąpieniem do montażu rozpakujmy wszystkie elementy i rozłóżmy na ziemi. To znacznie przyśpieszy cały proces i pozwoli nam dobrać odpowiednie części. Kolejnym krokiem jest dokładne zapoznanie się z instrukcją. Obecnie wszystkie książki instruktażowe zawierają obrazki, które mogą okazać się bardzo pomocne w całym procesie. Następnie postępujmy zgodnie z instrukcją. Najczęściej producenci każą nam zacząć od ogólnego korpusu całej szafy, który powinniśmy przykręcić do ściany lub zainstalować nóżki, na których umieścimy całą szafkę. Kolejnym etapem jest montaż szuflad, drzwiczek oraz gałek. Montaż szafki pod umywalkę i zajmie nam zaledwie kilka chwil. Cały montaż nie powinien sprawić nam żadnego problemu, ponieważ wszystko jest dokładnie rozrysowane krok po kroku.

Szafki podwieszane i ich montaż

Bardzo wiele osób decyduje się również na zamontowanie w łazienkach szafek podwieszanych. To również nie powinno sprawić nikomu żadnych problemów. Po zakupieniu wybranego przez nas modelu. Dokładnie rozpakujmy całość pudełka i sprawdźmy, czy nic nie zostało uszkodzone. Wszelkie usterki powinniśmy zgłosić jak najszybciej. Tutaj konieczne będzie dokładne wymierzenie miejsca, gdzie mają znaleźć się nasze szafki oraz zaznaczenie określonych miejsc na ścianie. Następnie konieczne jest zamontowanie różnego rodzaju prowadnic oraz wieszaków. Ostatnim etapem jest złożenie korpusu szafki i zamontowanie wszystkich szuflad oraz drzwiczek. Jeżeli między naszą szafką, a ściana pojawią się jakieś szpary, powinniśmy użyć silikonu, aby je zniwelować. To naprawdę proste i każdy z pewnością powinien sobie z tym poradzić.

Na rynku istnieje wiele wzorów oraz wymiarów szafek i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Do każdych modeli dołączona jest instrukcja montażu, która zawsze jest bardzo przydatna. Całą zabawę zawsze łatwiej jest zacząć od rozłożenie wszystkich elementów, to znacznie nam pomoże. Dużo inspiracji można znaleźć w Internecie, a potem wystarczy już tylko zakupić wybrany model i zacząć montaż.

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *