Rate this post

Mimo pomocy architektów istnieją błędy w aranżacji wielu pomieszczeń codziennego użytku, jak między innymi łazienka. To pomieszczenie to ogromne wyzwanie dla wielu osób, zarówno architektów, jak i właścicieli mieszkań oraz domów.

Najczęściej popełniane błędy przy aranżacji łazienki

Łazienka to miejsce, gdzie w czasie aranżacji popełniamy najwięcej błędów, których nie dostrzegamy na pierwszy rzut oka. Dopiero po stworzeniu całej aranżacji możemy zauważyć wszystkie wpadki. Do najczęściej popełnianych błędów należą między innymi:

Źle dobrane płytki

Mimo upływu lat płytki to nadal bardzo popularny element, który pojawia się na ścianach i podłogach łazienek. Powinniśmy unikać jasnych matowych płytek, które umieszczane są na podłodze. To właśnie one są najtrudniejsze w utrzymaniu w czystości, ponieważ widać na nich każdy brud. Na podłogę najlepiej wybrać płytki antypoślizgowe. Nie decydujmy się na białe fugi, ponieważ widać na nich upływający czas. Stają się szare, a przez to właśnie wyglądają mało estetycznie. Usuwanie fug może okazać się naprawdę trudnym zadaniem.

Meble, które nie pasują do reszty wnętrza

Wybór mebli ma duże znaczenie w aranżacji łazienki.  Meble łazienkowe powinny być bardzo praktyczne oraz pasować do reszty naszej łazienki. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup mebli oraz ceramiki tego samego producenta, jednak zdarza się to naprawdę rzadko. Aranżację łazienki powinniśmy rozpocząć od zakupu mebli, a dopiero później skupić się na doborze odpowiedniej ceramiki. Znacznie łatwiej jest dopasować ceramikę do wybranych przez nas mebli, tak aby idealnie się komponowały.

Źle dobrane lustra

To kolejny błąd, jaki popełniamy aranżując łazienkę. Każdy z nas wie, że lustra mogą znacznie powiększyć całą przestrzeń w każdym pomieszczeniu. Najczęściej lustro umieszczane jest nad umywalką. Górna krawędź powinna znaleźć się na wysokości 180 centymetrów od podłogi. Uznaje się, że to wysokość idealna. Jednak wysokość lustra powinna być dopasowana do wzrostu domowników.

Brak przestrzeni

Coraz więcej osób posiada małe i bardzo klaustrofobiczne łazienki. Bardzo często sami zapewniamy sobie taką przestrzeń. Łazienka to zaledwie kilka metrów kwadratowych, które powinny być bardzo funkcjonalnie zagospodarowane. Powinniśmy dobrze zaplanować rozmieszczenie potrzebnych sprzętów, tak aby zapewniały one nam swobodę ruchu. Często złe rozlokowanie może spowodować klaustrofobiczny efekt.  Zachowanie określonej przestrzeni jest bardzo ważne, nie tylko ze względów funkcjonalnych, lecz również budowlanych.

remont_lazienki_w_bloku

Jak widać, istnieje grupa błędów popełnianych przez nas najczęściej przy aranżacji wymagającego wnętrza, jakim jest łazienka.  To bardzo ważne, żeby unikać najczęściej popełnianych wpadek w łazience. Wbrew pozorom błędy popełniają wszyscy nawet najlepsi architekci. Aranżacja łazienek wymaga od nas poświęcenia dużej ilości czasu dokładnego przemyślenia wszystkich elementów wyposażenia tak, aby wnętrze stało się bardzo funkcjonalne.

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *