Rate this post

Kabiny bezprogowe stają się obecnie coraz modniejsze. Liczba osób, które decydują się na tego typu rozwiązania, stale się zwiększa. Zanim jednak zdecydujemy się na zastosowanie tego typu rozwiązania w naszej łazience, warto poznać jego zalety i wady.

ZALETY

Kabiny prysznicowe bez brodzika są przede wszystkim wygodniejsze w użytkowaniu. Jednym z udogodnień, które mogą nam zapewnić jest wygodniejsze i bezpieczniejsze wejście. Jest to zaleta szczególnie istotna dla osób starszych, dla których korzystanie z tego typu kabiny będzie o wiele łatwiejsze. Płaskie, bezprogowe wejście uatrakcyjni również wygląd naszej łazienki.  Rozwiązanie to jest dobre do zastosowania w niewielkich łazienkach, ponieważ  nie jest przytłaczające i nie zmniejsza optycznie pomieszczenia. jednocześnie umożliwia też odpowiednie dostosowanie miejsca kąpielowego i samodzielne decydowanie o jego wielkości.

Kolejną istotną zaletą kabin bez brodzika jest ich prostota. Szczególnie istotne jest to w łazienkach minimalistycznych. Zastosowanie tego typu rozwiązania pozwala na uniknięcie istotnego elementu, który może wprowadzać zamęt do naszego pomieszczenia.

Kabiny bez brodzika są również dużo łatwiejsze w utrzymaniu. Ze względu na swoją prostą konstrukcję rozwiązanie to pozwala uniknąć kłopotów technicznych związanych z zużyciem materiału. Nie ma ryzyka, że pęknie nam brodzik dodatkowo – jeśli zamontujemy w swojej łazience kabinę typu walk-in (która często w praktyce składa się wyłącznie z jednej szklanej ścianki, bez drzwi) – eliminujemy konieczność naprawiania szyn, zawiasów i innych podobnych elementów

Warto również pamiętać, że im bardziej skomplikowana jest kabina, tym trudniej utrzymać jej czystość. W rozwiązaniach tradycyjnych brud może osadzać się między innymi w szynach. Kabina bezprogowa jest pod tym względem dużo łatwiejsza w użytkowaniu. Dotyczy to również powstawania i usuwania kamienia. W związku z tym zamontowanie kabiny tego rodzaju pozwala zaoszczędzić dużo czasu i energii, oraz cieszyć się z kąpieli bez perspektywy długiego czyszczenia jej.

WADY

Istotną wadą pryszniców bez brodzika jest to, że nie w każdej łazience można go zamontować. Wymaga bowiem odpowiedniej grubości posadzki Jest to konieczne po to, aby można było zainstalować odpływ wraz z syfonem oraz wykonać odpowiedni spadek w posadzce, dzięki któremu woda będzie spływać.

Niedogodność stanowi również brak powierzchni antypoślizgowej. Polerowana powierzchnia ceramiczna robi się niezwykle śliska, gdy jest mokra, w związku z czym rośnie ryzyko przewrócenia się już po wejściu do kabiny.

Oprócz tego należy wziąć pod uwagę fakt, że wydajność odpływu musi być dużo większa niż w przypadku kabin z brodzikiem. Jeśli nie będzie ona znacznie większa niż wydajność baterii natryskowej, możemy zalać podłogę w łazience.  

Zanim zdecydujemy się więc na wybór konkretnego typu kabiny, warto dogłębnie przeanalizować wszystkie plusy i minusy swojej decyzji. Pamiętajmy, że nasza kąpiel ma być przede wszystkim komfortowa, a utrzymanie kabiny w dobrym stanie przez długie lata – możliwie jak najprostsze.

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *