sprzatanie_lazienki
Rate this post

Dla wielu czyszczenie łazienki to największa zmora. Nasze obawy związane z czyszczeniem łazienki najczęściej spowodowane są tym, że wybieramy złe rozwiązania, które mogą przynieść naszej łazience więcej szkody niż pożytku.

Czyszczenie kabiny prysznicowej

Na wielu kabinach prysznicowych widać nawet najmniejsze ilości brudu, szczególnie w wielu załamaniach i licznych zakamarkach. Szczególnie modele, gdzie zamiast drzwiczek używa się szklanych tafli, sprawiają, że wszelkie ślady są naprawdę widoczne. Czyszczenie łazienek to zmora każdej pani domu, a wszystko dlatego, że nie znamy odpowiednich trików. Oczywiście w każdym supermarkecie znajdziemy produkty przeznaczone  do określonych powierzchni. Jednak znacznie lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie domowych produktów, które znajdziemy w każdej kuchni. Do najczęściej używanych należą między innymi

Ocet

Zarówno ocet, jak i kwasek cytrynowy w bardzo łatwy sposób czyści wszystkie zabrudzenia, które znajdują się w naszej łazience. Najlepszym sposobem na ich rozprowadzanie jest wsypanie dwóch łyżeczek kwasku lub octu do ciepłej wody. Następnie całość wlewamy do spryskiwacza i rozprowadzamy na zabrudzoną powierzchnię. Pozostawiamy na chwilę, a następnie przecieramy gąbką lub ściereczką.

Soda oczyszczona i woda utleniona

Kabina prysznicowa to miejsce, gdzie rozwija się ogromna ilość pleśni oraz grzybów. To bardzo normalne  zjawisko w wilgotnych pomieszczeniach. Wszelkie miejsca, gdzie zauważymy pleśń lub grzyby należy nałożyć sodę oczyszczoną i pozostawić na kilka minut. Następnie dokładnie wyszorujmy całość szczotką i przepłuczmy wodą utlenioną. Oba te produkty mają właściwości bakteriobójcze.

Ocet, kwasek cytrynowy, soda oczyszczona i woda utleniona to najczęściej wykorzystywane domowe produkty do czyszczenia łazienek. Niejednokrotnie okazały się dużo skuteczniejsze, niż chemiczne preparaty kupowane w supermarketach.

Sposoby na czystą ceramikę łazienkową

Ceramika łazienkowa to naprawdę delikatne elementy. Dlatego bardzo ważne jest dobranie odpowiednich preparatów do ich czyszczenia. Chemiczne substancje przy dłuższym stosowaniu mogą spowodować bardzo dużo szkody. Również tutaj dużo lepiej sprawdzą się domowe sposoby. Do czyszczenia ceramiki łazienkowej wykorzystywane są takie preparaty, jak między innymi ocet, cytryna i soda oczyszczone. Wszelką armaturę należy posypać solą, a następnie spryskać całość octem. Całość zacznie się pienić, i należy wyszorować powierzchnię przy pomocy gąbki lub szczoteczki. Wszelki osad można usunąć z powierzchni ceramiki przy pomocy cytryny . Oczywiście do wszelkich środków można dodać olejków eterycznych, które pomogą w zachowaniu przyjemnego zapachu.

Jak widać, domowe preparaty sprawdzą się dużo lepiej w czyszczeniu powierzchni naszej łazienki. Unikajmy preparatów, które przez silne działania mogą uszkodzić naszą łazienkę. To bardzo ważne, aby wyposażenie łazienki posłużyło nam na długo i cieszyło nasze oko.

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *