5/5 - (1 vote)

   Wprawdzie wybór mebli różnego rodzaju jest dzisiaj na rynku ogromny, jednakże w sytuacji, gdy mowa o pomieszczeniach takich jak łazienki należy bardzo dobrze przemyśleć to, jakie będą najbardziej odpowiednie.

Co brać pod uwagę podczas doboru mebli łazienkowych

   Poszukując meble łazienkowe natkniemy się na wielką oferta firm zajmujących się ich produkowaniem tj. meble stojące lub meble tak zwane podwieszane. Aby wybrać idealne do danej łazienki, powinno się zwrócić uwagę na wiele czynników. Przede wszystkim istotna jest wielkość pomieszczenia jak również to, czy jest to jedyna łazienka w domu oraz ile osób z niej korzysta. Nie mniej ważny jest także wygląd mebli, zastosowane do ich pokrycia materiały czy dodatki, które sprawiają, że korzystanie z nich jest znacznie łatwiejsze.

Meble podwieszane do mniejszych łazienek

   Podwieszane meble doskonale sprawdzą  się w małych łazienkach. Można je umieszczać na dowolnej wysokości, dzięki czemu idealnie można je dostosować do wymagań domowników. Przestrzeń, która pozostaje pod szafkami po ich zawieszeniu na ścianie umożliwia znacznie łatwiejsze korzystanie z łazienki. Stopy mają znacznie więcej miejsca, ponadto wolna przestrzeń zdaniem bardzo wielu osób bardzo ułatwia utrzymanie łazienki w czystości. Szafki nie stoją na podłodze, dzięki czemu są mniej narażone na uszkodzenia związane z wpływem wilgoci. Dość istotnych czynnikiem jest także to, iż taki rodzaj szafek optycznie powiększa przestrzeń, tym samym nawet niewielka łazienka sprawia wrażenie o wiele większej.

meble lazienkowe

Meble stojące – do większej łazienki

   Stojące meble łazienkowe wizualnie zajmują znacznie więcej przestrzeni, dlatego też polecane są przede wszystkim do większych powierzchniowo łazienek. Ich plusem jednak jest znacznie łatwiejszy montaż, nie trzeba bowiem mebli mocować do ścian i tym samym o wiele łatwiejsza zmiana koncepcji. Wystarczy jedynie przestawić meble, nie ma konieczności remontowania ścian, co trzeba robić w przypadku wymiany mebli podwieszanych. Decydując się na meble stojące do łazienki nie można zapominać o tym, iż będą one narażone na sporą wilgoć, przede wszystkim na podłodze. Dobrze jest więc wybierać meble na nóżkach, które są o wiele mniej na nią narażone niż meble stojące na podłodze całą powierzchnią.

Elementy wykończeniowe mebli

   Wykończenie mebli ma spore znaczenie, jak mowa o komforcie ich użytkowania. Ciche domykanie czy też szuflady, umożliwiające ich wysunięcie w całości – to jedne z tych, które znacząco poprawiają komfort ich użytkowania. Wiele mebli można kupić z lustrzanymi pokryciami powierzchni, dzięki czemu optycznie znacznie lepiej powiększają przestrzeń. Wiele mebli, przeznaczonych do montowania na nich umywalek ma niektóre ścianki wykonane z metalu, dzięki czemu są znacznie bardziej odporne na wilgoć i uszkodzenia, a ponadto znacznie lepiej są w stanie pełnić swoją funkcję czyli podtrzymywać umywalkę. Dość istotnym elementem wykończenia mebli są także uchwyty, które nie tylko pełnią funkcję praktyczną, ale stanowią także element dekoracyjny. Często ich wymiana sprawia, że całe pomieszczenie nabiera nowego wyglądu.

[product-catalogue id=’13’]

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *