5/5 - (1 vote)

   Kabiny z powłoką coraz częściej w wielu domach zastępują wanny. Prysznic bowiem nie tylko można wziąć znacznie szybciej, ale także zużywa się znacznie mniej wody niż podczas kąpieli w wannie, co powoduje spore oszczędności. Jednak używanie kabiny prysznicowej to konieczność zadbania o jej czystość. Osadzający się kamień czy smugi na szklanych drzwiach kabin prysznicowych – to tylko niektóre z problemów, na jakie wskazują ich użytkownicy. Obecnie jednak producenci kabin prysznicowych dbają o to, aby zapewnić klientom kupujących ich produkty komfort użytkowania bez konieczności długiego szorowania szklanych kabin czy stosowania chemicznych środków czyszczących.

Niezwykła przejrzystość – piękny wygląd

   Zwykłe szkło, w momencie gdy się na niego spogląda pod różnymi kątami może mieć zielonkawy odcień. W przypadku kabin prysznicowych nie wygląda to dobrze, bowiem można odnosić wrażenie, że ścianki kabiny są brudne. Dlatego też producenci starają się znaleźć rozwiązania, aby uniknąć tego właśnie efektu. Sposobem na uzyskanie niezwykle przejrzystego i przede wszystkim pozbawionego kolorowego odcienia szkła jest stosowanie specjalnego procesu jego produkowania. Ogranicza się w jego trakcie przede wszystkim ilość tlenków żelaza, które w głównej mierze odpowiadają za takie zjawisko.

Kamień na ściankach – jak go ograniczyć

   Osadzanie się kamienia na ściankach kabin prysznicowych to także zmora ich użytkowników. Producenci również nie pozostają bezczynni, starając się znaleźć na to idealne rozwiązanie. Jednym ze sposobów na ograniczanie osadzania się kamienia i innych nieczystości jest kabina z powłoką specjalistyczną. Jeżeli bowiem przyjrzeć się powierzchni szkła w dużym powiększeniu, można zauważyć, że nie jest ono gładkie, wręcz przeciwnie, jego powierzchnia jest bardzo porowata. To zaś sprawia, że osadzanie się nieczystości jest znacznie szybsze. Aby je usunąć, zazwyczaj konieczne jest szorowanie powierzchni, co jest przede wszystkim bardzo czasochłonne. Specjalna powłoka jaka stosowana jest na ściankach kabin prysznicowych powoduje, że są one znacznie gładsze, tym samym uniemożliwia to osadzanie się kamienia oraz wielu innych nieczystości. Żywotność takich powłok jest bardzo duża, niektórzy producenci dają na wykonane przez siebie nawet dożywotnią gwarancję. Jednak nie można zapominać o tym, że konieczne jest odpowiednie dbanie o tak wykonane kabiny prysznicowe.

kabina z powłoką

Jak dbać o powłoki na ściankach kabin prysznicowych

   Aby powłoki, którymi pokrywa się ścianki kabin prysznicowych spełniały swoją funkcję, konieczne jest odpowiednie dbanie o nie. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, jakimi środkami są czyszczone. Należy bowiem unikać takich, które zawierają ścierające drobinki, gdyż mogą one w znaczący sposób naruszyć taką powłokę. Zazwyczaj bowiem uszkodzenie powłoki w jednym miejscu powoduje rozszerzanie uszkodzenia, co z czasem prowadzi do zniszczenia znacznej jej części. Najlepiej sprawdzić, jakie środki do czyszczenia polecają producenci kabin prysznicowych pokrywanych takimi właśnie powłokami. Bywa, że firmy zajmujące się produkowaniem kabin prysznicowych oferują także gamę odpowiednio dostosowanych do ich czyszczenia środków.

[product-catalogue id=’12’]

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *