5/5 - (1 vote)

   Prysznic często wypiera wanny lub też jest dodatkowo montowany w łazienkach. Powodem tego jest przede wszystkim to, iż oszczędza czas jak również rachunki za wodę, gdyż szybki prysznic wymaga znacznie mniejszej ilości wody niż kąpiel w wannie. Gdy następuje decyzja o montażu prysznica, bardzo często pierwszym pytaniem, jakie się nasuwa to kabina czy zasłona prysznicowa?

kabina czy zasłona prysznicowa

Kabina prysznicowa – mniej chlapania w łazience

   Kabina prysznicowa to przede wszystkim znacznie mniej chlapania podczas kąpieli. Jej ścianki bowiem skutecznie zatrzymują wodę, co sprawia że jest znacznie mniej sprzątania. Jednakże decydując się na kabinę należy pamiętać, iż jej wielkość powinna być właściwie dobrana. Po zamknięciu drzwiczek kabiny wewnątrz powinno być odpowiednio dużo miejsca do tego, aby bez problemu można było się obrócić i umyć. To zaś wymusza, aby przeznaczyć na nią sporo miejsca. Poza kabinami wolnostojącymi można zdecydować się także na takie, które montowane są na wannach. Wtedy w zależności od sytuacji można zdecydować się na kąpiel w wannie lub też szybki prysznic. Jednak zamontowana na wannie kabina może ograniczać ilość miejsca w łazience, co zwłaszcza w mniejszych łazienkach może mieć spore znaczenie.

Zasłona prysznicowa – kiedy się sprawdza?

   W sytuacjach, gdy zastosowanie kabiny prysznicowej może być kłopotliwe, zawsze można sięgnąć po zasłonę prysznicową. Zajmuje ona znacznie mniej miejsca, nie wymaga tak wielu konstrukcji do jej powieszenia i często koszt jej montażu jest sporo niższy niż montaż kabiny prysznicowej. Bardzo dobrze zasłona prysznicowa sprawdza się w sytuacji, gdy jest montowana na wannie. Wystarczy jedynie drążek usytuowany na odpowiedniej wysokości, aby można było bez problemu z niej korzystać. Nie zajmuje tyle miejsca, co przesuwne drzwi kabiny montowane na wannie, a potrafi tak samo skutecznie chronić przed rozpryskiwaniem wody. Trzeba tylko pamiętać o tym, że podczas kąpieli zasłona powinna znajdować się w całości wewnątrz wanny, inaczej spływająca po niej woda może trafiać na podłogę łazienki. Zasłonę prysznicową można stosować również w wolnostojących prysznicach. Tutaj jednak znacznie częściej zdarza się, iż wystaje ona poza brodzik, powodując chlapanie wody poza prysznic. Zapobiec temu można między innymi poprzez stosowanie wysokich brodzików, które o wiele lepiej zatrzymują zasłonę wewnątrz.

Dla kogo kabina, dla kogo zasłona

   W pierwszej kolejności należy brać pod uwagę wielkość pomieszczenia. Może się bowiem okazać, iż niewielkie wymiary łazienki nie pozwalają na zamontowanie w niej niezależnej kabiny prysznicowej, za to bez problemu można zastosować umieszczoną na wannie zasłonę prysznicową. Istotne są także wymagania i potrzeby korzystających z łazienki osób. Jeżeli ktoś nie potrafi obejść się bez wanny, to stosowanie kabin czy zasłon nawannowych jest najlepszych rozwiązaniem, chyba że wielkość łazienki umożliwia zastosowanie dodatkowego, niezależnego prysznica. Jeżeli jednak ktoś potrafi bez problemu zrezygnować z wanny, wówczas nawet w małej łazience bez problemu można zastosować wolnostojącą kabinę prysznicową zamiast wanny.

[product-catalogue id=’11’]

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *