5/5 - (1 vote)

Mała przestrzeń wymaga na prawdę przemyślanej aranżacji i często nietypowych rozwiązań. Jeżeli w naszej niewielkiej łazience decydujemy się na wannę zamiast prysznica, to powinien to być wybór świadomy i na lata, bowiem nie jest łatwo zmienić zdanie i zrezygnować z dotychczasowego rozwiązania, które łączy się nieuchronnie z remontem. Czy w małej łazience zmieści się wanna? Oczywiście, że tak. Obecnie można zakupić wanny nawet na 100 cm. długości. Pytanie tylko, czy rzeczywiście wolimy wannę zamiast prysznica i nie możemy wygospodarować dodatkowych centymetrów na większą wannę, np. 140 cm. Najkrótsze wanny dostępne na rynku mierzą 100-120 cm długości i około 65 cm szerokości. Zostały dopasowane do właścicieli małych łazienek, którzy walczą o każdy centymetr przy zagospodarowaniu przestrzeni łazienkowej. Mimo, że takie wanny podobne są raczej do brodzików, to zdecydowanie są od nich wyższe i głębsze. Można się  w nich nie tylko wykąpać, ale również wymyć dziecko czy zrobić pranie. Przy wannach o długości 140 cm. możemy już przebierać we wzorach oraz kształtach. Niektóre  z nich mają wbudowane praktyczne siedzisko, które jest wyśmienitym rozwiązaniem dla starszych osób. 

Wanna z parawanem

Jeżeli mamy naprawdę mało miejsca i dbamy przy okazji o to, aby podczas kąpieli nie zachlapać całej łazienki, doskonałym rozwiązaniem będzie wanna z parawanem lub zasłonką. Można wybrać parawan przesuwany, harmonijkowy lub wahadłowy. Wybierając idealny model należy pamiętać, że aby swobodnie wejść do wanny, potrzebne jest około 75 cm wolnej przestrzeni.

Wanna wkuta w ścianę

Co zrobić, jeżeli zabrakło nam dwóch centymetrów dla naszej wymarzonej wanny? Można zastanowić się nad wykuciem niewielkiej wnęki w ścianie, dzięki której uzyskamy dodatkowe centymetry, a brzeg wanny wpasuje się w metraż.

Asymetria w łazience

Małe łazienki uwielbiają asymetryczne wanny. Dzięki ciekawym kształtom i nietypowym załamaniom  są o wiele większe, niż klasyczne, długie modele. Wanny asymetryczne mają najczęściej trójkątne  lub półokrągłe kształty, co sprawia, że prezentują się designersko i fantastycznie sprawdzą się w każdym wnętrzu. Jeżeli chcesz zaoszczędzić drogocenne centymetry, warto zwrócić przy jej kupnie uwagę na wąski brzeg.

Wanny do małych łazienek 

Jeżeli decydujesz się na zakup małej wanny uważaj na wymiary i wykończenie oraz profilowanie wanny. Powinniśmy uwzględnić wszelkie dodatkowe centymetry, które mogą być potrzebne do zamontowania wanny. Na przykład wanny profilowane mogą nam zabrać nawet kilkadziesiąt centymetrów. Przed zakupem warto dopytać o to specjalistów.

Zalety małej wanny

Nawet w najmniejszej wannie możemy się zrelaksować i odpocząć. Dodatkowo możemy ją wykorzystać do robienia prania, mycia różnych rzeczy. Dobrze dobrana wanna pomoże nam również wygospodarować  trochę miejsca na schowek pod nią. Nie każdy typ wanny się do tego nadaje, więc jeżeli zależy nam na tym, to trzeba się o to zatroszczyć przy zakupie.

[product-catalogue id=’3′]

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *