5/5 - (1 vote)

Dobierz prysznic w zależności od wielkości łazienkiJeżeli decydujemy się na prysznic w łazience, to warto zastanowić się, jaki prysznic nam się podoba, jakie funkcje ma spełniać, kto będzie z niego korzystał, jakimi środkami finansowymi dysponujemy oraz przede wszystkim – ile mamy miejsca. Aranżacja łazienki wymaga bowiem dokładnego zaplanowania wszystkich urządzeń tak, abyśmy cieszyli się docelowym rozwiązaniem przez wiele lat. Warto pomyśleć o takich rzeczach, jak: wielkości pomieszczenia, łatwości utrzymania czystości, naszych fizycznych możliwości teraz i za kilka lat.

 

 

 

Mała łazienka

W małych łazienkach przeważnie montuje się prysznic z brodzikiem. Jest to spowodowane faktem, że z reguły nie ma miejsca na wannę, a brodzik można wykorzystać do celów innych niż tylko kąpiel. W dodatku brodzik trzyma wodę „w ryzach” i nie musimy martwić się, że cała łazienka będzie mokra. W przypadku kabin prysznicowych z brodzikiem mamy do wyboru różne kształty w zależności od tego, gdzie ma być zamontowany prysznic: okrągłe, półokrągłe, prostokątne i kwadratowe. Proponowane przez producentów wymiary są raczej standardowe. Możemy kupić całkiem małe brodziki, np. 70 x 70 cm., większe, np. 90 x 90 cm i jeszcze większe o zróżnicowanych długościach i szerokościach. Oprócz tego możemy mieć kabiny narożne, przyścienne czy wolnostojące. Same brodziki mogą być niskie, albo wysokie, z siedziskami, które ułatwią kąpiel dzieciom lub osobom starszym, z deszczownicami lub całymi panelami do hydromasażu. Jeżeli chcemy wprowadzić do naszej łazienki inny niż biały kolor, to pojawiły się już w ofercie niektórych producentów brodziki szare, czerwone czy czarne, choć ich dostępność może być ograniczona.
Montaż prysznica z brodzikiem nie wymaga specjalnego przygotowywania podłoża poza hydroizolacją, jest to więc rozwiązanie dość ekonomiczne.
Czy w małej łazience możliwy jest montaż prysznica bez brodzika? Jeżeli tylko nie ma żadnych przeciwwskazań budowlanych i jest miejsce na zrobienie spadku oraz odpowiednie zabezpieczenie podłogi, to oczywiście, że tak.

Duża łazienka

W dużej łazience nie musimy martwić się o miejsce. Możemy zdecydować się na sam prysznic bez żadnych ograniczeń, na prysznic z kabiną i z dowolnym kształtem i ilością ścianek, lub na tradycyjny prysznic z kabiną i z brodzikiem. Więcej miejsca spowoduje większą swobodę ruchów i większy komfort podczas kąpieli.
Kabiny bez brodzika wyglądają nowocześnie, są eleganckie i efektowne. Sprawiają wrażenie lekkich i przestronnych, szczególnie polecane są dla osób niepełnosprawnych. Doskonale sprawdzą się również w łazienkach, które mają nietypowe wymiary. Nie zawsze jednak można je zamontować ze względu na ograniczenia budowlane. Najlepiej pomyśleć o takim rozwiązaniu na etapie projektowania łazienki. Wymagają również instalacji przez specjalistę co powoduje, że są trochę droższym rozwiązaniem od tradycyjnych brodzików.

Przy wyborze odpowiedniego rozwiązania ważne jest, abyśmy mogli spokojnie wejść i wyjść spod prysznica – szczególnie w małych łazienkach, oraz komfortowo się wykąpać.

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *