Rate this post

Wiele architektów ma duży problem w sytuacji, gdy należy urządzić męską łazienkę. To z pewnością dla wielu ogromne wyzwanie. Jednak powszechnie wiadomo, że mężczyźni wybierają minimalistyczne wnętrza, które wyposażone są w nowoczesne rozwiązania. 

Rozwiązania w męskich łazienkach

meska_lazienka

Rozwiązania w męskich pomieszczeniach rzadko się zmieniają. Najczęściej w takich miejscach stosuje się naturalne materiały i jeden kolor. Najczęściej wybierane materiały, które wykorzystywane są w męskich pomieszczeniach to drewno, metal, beton oraz cegły. Co do kolorów to nadal od wielu lat królują odcienie szarości, a coraz rzadziej i beże. Mężczyźni kochają proste rozwiązania, a wnętrza powinny być funkcjonalne. Jeżeli decydujemy się na zastosowanie płytek w takich pomieszczeniach, to wybierzmy takie, które pozwolą zachować wizualny porządek na długo. W dzisiejszych czasach wiele osób żyje w biegu, dlatego wszelkie pomieszczenia muszą być urządzone tak, aby dostarczyć nam funkcjonalnych rozwiązań.

Mężczyźni kochają nowoczesne rozwiązania

To, że mężczyźni kochają nowinki techniczne, wie każdy. Szczególnie łatwo to zauważyć we wnętrzach, w których mieszkają. Również w łazienkach wybierają bardzo nowoczesne rozwiązania. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem w takich wnętrzach są baterie bezdotykowe. Wbrew pozorom to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które pomaga nam oszczędzić wodę, a nasze rachunki z pewnością staną się dużo mniejsze. Baterie bezdotykowe uruchamiane są za pomocą fotokomórki, wystarczy włożyć ręce pod baterie, a woda zacznie lecieć. To rozwiązanie jest zaprojektowane, aby działać przez określony czas, a gdy ten się skończy, woda przestaje płynąć. To najczęściej stosowane rozwiązanie w męskich łazienkach.

bateria-fotokomorka

Wanna, czy prysznic

Mężczyźni znacznie częściej decydują się na prysznic, który pozbawiony jest wszelkich form zapewniających relaks. Wszystko to spowodowane jest tym, że mężczyźni wolą znacznie prostsze rozwiązania. Z reguły tego typu rozwiązania wyposażone są w deszczownice oraz długi wąż prysznicowy. To właśnie on ma znacznie ułatwić nam codzienne kąpiele, szczególnie po pracy czy treningu. Wiele badań dowodzi, że mężczyźni nie lubią długich kąpieli i relaksacyjnych rozwiązań w pomieszczeniach, jak łazienka. Dlatego bardzo rzadko w miejscach przez nich zamieszkiwanych można zobaczyć wannę. Prysznic zapewnia dużo szybszą i praktyczniejszą formę zażywania kąpieli.

Jak łatwo zauważyć, łazienki przeznaczone dla mężczyzn znacznie się różnią od tych urządzonych przez kobiety. Mężczyźni wybierają ciemne kolory, ponieważ uważają je za dużo łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Naturalne i surowe materiały to również rozwiązania znacznie bliższe mężczyzną . W męskich wnętrzach można zauważyć wiele nowoczesnych rozwiązań, jak między innymi baterie bezdotykowe, nowoczesne deszczownice czy pozostałe nowinki techniczne.  To wspaniały argument, który potwierdza fakt, że faceci kochają prostotę i funkcjonalne rozwiązania, nawet przy aranżacji wnętrz.

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *