Rate this post
czarna_bateria

Obecnie producenci urządzeń sanitarnych coraz częściej stawiają na niestandardowe rozwiązania. Pozwalają one na dodanie w naszej łazience ożywiającego akcentu. Jednym z nich są czarne baterie łazienkowe. Niewątpliwie dodają one pomieszczeniu elegancji! Co jeszcze dobrego daje nam armatura w czarnym kolorze? Czy ma wyłącznie same zalety? Zachęcam do przeczytania tego artykułu!

ZALETY

Niewątpliwą zaletą czarnych baterii jest wspomniana już elegancja. Dodatkowo trendy wnętrzarskie od pewnego czasu zdecydowanie podążają w stronę naturalnych barw. A wśród najchętniej wybieranych pojawia się również czerń. Jeśli więc zależy nam na tym, aby nasza łazienka wyglądała nowocześnie a jej styl był zgodny z najnowszą modą, czerń będzie bardzo dobrym wyborem. Warto także pamiętać, że czarne elementy armatury w niebanalny sposób podkreślają oryginalny charakter aranżacji, a w połączeniu z kontrastującymi barwami pozwalają uzyskać efekt rodem z designerskich magazynów wnętrzarskich. Dodatkowo również pozwalają one na lepsze uwidocznienie pozostałych kolorów. Decydując się na kolorową armaturę, wprowadzamy również element zaskoczenia, dzięki czemu  sprawiamy, że nasze mieszkanie staje się jedyne w swoim rodzaju.

Kolejną zaletą czarnych baterii jest to, że bardzo dobrze kontrastują one z innymi elementami, tj. umywalki czy wanny. Dzięki temu nadają pomieszczeniu szczególny charakter, pasują do każdego wnętrza i przyciągają wzrok.

Kolor czarny pasuje do wszystkiego. Dlatego też baterię o tej barwie można dopasować z dobrym efektem zarówno do elementów drewnianych, jak i granitowych, ceramicznych czy też ze stali nierdzewnej. W związku z tym  mamy pewność, że będzie ona dobrze wyglądała zarówno we wnętrzach w stylu kolonialnym, jak i nowoczesnym czy rustykalnym.

WADY

Czarna bateria przeznaczona jest niewątpliwie dla osób odważnych. Musimy więc lubić eksperymenty i podążać za światowymi trendami. A te – jak wiadomo – zmieniają się, i to czasami dość szybko.

Ekstrawagancja czarnej armatury i jej kontrastowanie z innymi elementami niekoniecznie pozwolą osiągnąć dobry efekt w przypadku pomieszczeń o mniejszym metrażu. Dlatego też rozważając zakup baterii w kolorze czarnym należy zastanowić się, czy nie będą one potęgowały wrażenia przepełnienia naszej łazienki drobnymi elementami (uwzględniając przy tym również środki życia codziennego, które będą się w niej znajdowały).

Czarne baterie łazienkowe są również dużo trudniejsze w utrzymaniu. Widać na nich praktycznie wszystkie zabrudzenia. Dodatkowo – podobnie, jak i na bateriach o innych barwach – może się na nich tworzyć zielony nalot, co również będzie dużo bardziej widoczne. Dlatego też konieczne jest częste czyszczenie ich odpowiednimi preparatami.  

Wybierając baterię łazienkową należy tak naprawdę zwrócić uwagę nie tylko na jej wygląd, ale również i na funkcjonalność. Dlatego też nawet z najładniejszej baterii możemy być niezadowoleni, jeśli nie będzie ona ekonomiczna i wygodna w użyciu.

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *