5/5 - (1 vote)

Obecnie coraz popularniejsze stało się urządzanie pomieszczeń w bardzo luksusowym stylu. Szczególnie dużo pracy poświęca się łazience, która ma przypominać bardziej salon kąpielowy. Aranżacja polega na połączeniu materiałów najlepszych gatunkowo, które sprawią wrażenie luksusowego wnętrza.

W jaki sposob zaaranzowac luksusowa lazienke

Luksusowa łazienka dzięki dodatkom

Wbrew pozorom nie trzeba posiadać milionów na koncie, aby zaaranżować luksusową łazienkę. Najczęściej można zmienić wnętrze za pomocą kilku dodatków, które całkowicie zmienić styl naszych wnętrz. Bardzo często używa się białych kwiatów, które umieszczane są w kolorowych doniczkach. Najczęściej stawia się na uniwersalne storczyki pasujące do wielu wnętrz. Ułożenie ręczników może mieć również znaczenie. Zawsze dużo estetyczniej wyglądają te złożone lub zwinięte w określony sposób, niż po prostu powieszone na wieszaku obok umywalki. Coraz więcej osób decyduje się na umieszczenie perfum lub olejków do kąpieli na tacy w kolorach pasujących do reszty stylizacji. Bardzo często wybiera się dodatki w odcieniach, które mają przykuwać uwagę niż w tych pasujących do wnętrza. Oczywiście również światło może mieć ogromny wpływ na wygląd naszej łazienki. W łazienkach urządzanych w stylu luksusowym wykorzystuje się różnego rodzaju podświetlenia wielu elementów, jak między innymi lustra, umywalki czy miejsca w okolicy wanny. Oczywiście wspaniałym dodatkiem zawsze mogą okazać się świece czy kadzidełka. Działają one nie tylko na nasze elementy wizualne, ale również zapachowe. Na rynku dostępna jest ogromna ilość świec w różnych kolorach oraz zapachach, a co za tym idzie z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie i swoim upodobań.

Czego unikać w luksusowych łazienkach ?

Luksusowy styl naszej łazienki można złamać  w bardzo prosty sposób. Najczęstszy błąd, jaki popełniamy, jest zły dobór kolorów. Do łazienek wybieramy często bardzo drogie i wytrzymałe na działanie wody meble. Jednak bardzo często nie przykładamy dużej wagi do ich kolorów, które mają ogromne znaczenie. Najczęściej do takich wnętrz używa się odcieni bieli, szarości, czerni, beżu i brązów. Nie decydujmy się na mocne i rzucające się w oczy kolory, ponieważ mogą zepsuć cały efekt naszej łazienki. Nie decydujemy się na materiały, które wyglądają na sztuczne. Wybierajmy raczej naturalne materiały, jak między innymi drewno, kamień oraz bardzo popularny obecnie bambus. To one nadadzą luksusowego wyglądu wnętrzom, a sztuczne materiały mogą znacznie zepsuć ich wygląd.

Na łazienki urządzone w luksusowym stylu decyduje się coraz więcej osób. Pamiętajmy, aby używać jasnych kolorów, które znacznie rozświetlą nasze wnętrza. Zwróćmy ogromną uwagę na dodatki, których używamy w takich pomieszczeniach. Stawiajmy na świece, ręczniki, czy ozdobne flakoniki na perfumy czy olejki do kąpania. W takich wnętrzach każdy element ma ogromne znacznie na końcowy efekt, który można zepsuć w kilku krokach. Dobierzmy pasujące oświetlenie do całego wnętrz i gotowe, dzięki kilku krokom mamy luksusowe wnętrze.

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *