5/5 - (1 vote)

Łazienki coraz częściej zaczynają spełniać funkcję pokoju kąpielowo-relaksacyjnego, w którym spędza się czas, dba się nie tylko o ciało ale i o umysł, odpoczywa się po całym dniu. Nowoczesne łazienki mają być zatem duże, funkcjonalne, proste, estetyczne, przestrzenne i odpowiednio oświetlone, oraz wygodne, aby zapewnić nam odpowiedni komfort i możliwość wypoczynku. Najchętniej używane materiały w nowoczesnych łazienkach to szkło, stal i drewno, oraz wszystkie kamienie naturalne.

Wygoda

W wygodnej łazience bardzo ważna jest przestrzeń, ergonomiczne ustawienie wszystkich sprzętów oraz miejsce na relaks. Łazienka powinna być podzielona na dwie strefy: suchą i kąpielową. Umywalka, lustro i sedes powinny być dostosowane do naszej wysokości. Wanna musi być duża i wygodna tak, aby można w niej było swobodnie się zrelaksować, posłuchać muzyki, poczytać książkę. Uniwersalny natrysk może łączyć funkcję prysznica, deszczownicy i hydromasażu. Dodatkowo w dużych łazienkach zaleca się zaprojektowanie miejsca z leżakami, fotelami lub krzesłami i lustrem, w którym możemy się swobodnie przejrzeć. No i oczywiście powinno się znaleźć miejsce na toaletkę.

Prostota i naturalizm

Oszczędność w łazience dotyczy przede wszystkich harmonii. Jeżeli popatrzymy na wnętrze, ma sprawiać wrażenie czystego, zadbanego, eleganckiego i przemyślanego pomieszczenia, w którym wszystko ma swoje miejsce. Bliskości z naturą dopełni wykorzystanie naturalnych kamieni – granitu czy marmuru, drewna, szkła i metalu. W związku z tym unikamy też mocnych, męczących oczy kolorów na rzecz naturalnych, stonowanych barw ewentualnie z kontrastowymi wstawkami.

Pralki czy toalety mogą być ciekawie ukryte w meblach, za ścianką, parawanem.

Kształty i kolory

Nowoczesna łazienka to łazienka piękna i awangardowa zarazem. Dzięki producentom możemy kupować umywalki, brodziki i wanny w coraz to nowych wzorach i kolorach – czarne, fioletowe czy kremowe. Z pewnością dodadzą naszej łazience tajemniczości i sprawią, że będzie ponadczasowo oryginalna. Nowatorskie wzornictwo np. brodzik w kształcie talerza czy wanna w kształcie buta również sprawi, że przyszłość zagości w naszej łazience.

Muzyka, światło, kolory

W nowoczesnym pokoju kąpielowym użytkownicy mają możliwość posłuchania muzyki, poczytania książki, obejrzenia telewizji, oświetlenia wybranych przez siebie stref tak, aby uzyskać odpowiedni klimat. Podświetlana od spodu wanna, brodzik czy podłoga, kolorowe lampki, światłowody to elementy, które wpływają na nastrój łazienki. Dodatkowo obowiązkowo stawiamy świece, które ocieplą wnętrze.

nowoczesna lazienka

Przyroda i technika

W coraz większych łazienkach możemy sobie pozwolić na roślinność, która przybliża nas do natury, na rzeźby, które kojarzą nam się przede wszystkim z ogrodami, czy kominki. Na ścianach coraz częściej goszczą tapety, tkaniny, obrazy, zdjęcia rodzinne, całe regały z książkami. To wszystko sprawia, że łazienka zaczyna bardziej przypominać kolejny pokój. 

W łazienkach przyszłości architekci projektują duże, wychodzące na ogród okna, które łączą z nowoczesnym wystrojem wnętrza. Technologiczne rozwiązania ułatwiają domownikom korzystanie ze wszystkich urządzeń. Mimo nowoczesności ważne jest, aby łazienka była miejscem przytulnym, ciepłym, pełnym pozytywnej energii, w których będzie się chciało spędzać jak najwięcej czasu.

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *