Rate this post

Styl naszej łazienki zależy przede wszystkim od naszego gustu, upodobań i charakteru. To my, jako jej użytkownicy powinniśmy czuć się w niej najlepiej. Czasami więc czujemy się dobrze w surowych, minimalistycznych pomieszczeniach, a czasami najlepiej wypoczywamy w pięknych i bogato ozdobnych miejscach. Dla miłośników stylu glamour przedstawiamy kilka propozycji, które sprawią, że nasza łazienka nie tylko będzie stylowa, ale też zapewni nam niezapomniane chwile. Pamiętajmy – styl glamour nie jest jednoznaczny. Może być ciężki, barkowy, bardzo ozdobny jak i nowoczesny.

Kolory

W stylu glamour bawimy się kolorami. Łazienka glamour może być np. w kolorze białym lub w kolorach pastelowych a wtedy nadamy jej odpowiedniego charakteru poprzez kontrastowe kolory wyposażenia i mebli, choć bardziej charakterystyczne dla tego stylu są kolory różu, fioletu, purpury, bordo czy ciemnej zieleni, do których fantastycznie pasują złote lub srebrne elementy ozdobne. Glamour lubi kontrasty i ciekawe połączenia, możemy więc sprawić, że tylko jedna ściana będzie ciemna, a pozostałe jasne. Złoto lub srebro to obowiązkowe kolory, które mogą się pojawić zarówno na większych powierzchniach takich jak podłoga czy ściana, jak i w dodatkach.

Materiały

W łazience w stylu glamour możemy mieć zarówno mozaikę, płytki jak i tapety. Nie bójmy się łączyć tych materiałów. Bogato zdobione tapety możemy zestawiać ze ścianami w jednolitym kolorze. Motyw z tapet możemy też wykorzystać w kilku miejscach. Oczywiście należy pamiętać, aby tapety były dostosowane warunków panujących w łazience i nie były bezpośrednio narażone na działanie wody. Możemy również do jednokolorowych płytek dobierać bogato zdobione dekory – błyszczące lub w kontrastowych kolorach. W glamour generalnie dominują połyskujące powierzchnie, które nadają łazience elegancji i to mogą być zarówno powierzchnie płytek jak i mebli. W każdym razie coś powinno się błyszczeć.

Dodatki

Każdą, nawet najbardziej zwyczajną łazienkę możemy przerobić na łazienkę w stylu glamour za pomocą dodatków. Tymi dodatkami mogą być: zdjęcia lub wzory, ramy, antyczne kolumny lub rzeźby, kryształowe żyrandole, szezlongi, fotele, krzesła w stylu Ludwika XVI, błyszczące lub welurowe zasłony. Meble do łazienki mogą być albo stylizowane na pałacowe, albo do bogato zdobionych ścian dla kontrastu bardzo proste i nowoczesne. Pamiętajmy, w tym przypadku nic nie jest z góry narzucone. To od nas zależy, co pojawi się w naszej łazience. Ma być bogato, ale ważne też, żeby nie przesadzić. Wszystkie elementy, które chcemy wyeksponować powinny być dobrze oświetlone. Światło to ostatni element, który dopełnia całości i tworzy lub podkreśla klimat.

Glamour to styl wyrazisty, odważny ale i efektowny, czasami wręcz teatralny. Nie każdy musi go lubić, ale nie można koło niego przejść obojętnie. Natomiast pewnym jest, że nasza łazienka zaaranżowana właśnie w tym stylu będzie na pewno oryginalna i niebanalna.

Łazienka w stylu glamour

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *