5/5 - (2 votes)

   Pięknie oraz z klasą przez długie lata, jaką łazienkę wybrać?  Łazienka to jedno z bardziej kłopotliwych pod względem aranżacji pomieszczenie w naszym domu czy mieszkaniu. Nie ma co ukrywać, niewątpliwie jest to ważne oraz bardzo często eksploatowane miejsce, które oprócz funkcjonalności powinno również pisząc kolokwialnie cieszyć oko np. w stylu Retro. 

   Moda, również w kwestii wyglądu oraz wyposażenia poszczególnych pomieszczeń jest bardzo zmienna. Z roku na rok, z sezonu na sezon trendy się zmieniają, a nasza łazienka po kilku latach może wydawać się już nieco mniej atrakcyjna niż na początku, żeby nie powiedzieć, nudna. O ile niektóre z elementów łazienki śmiało możemy regularnie zmieniać, by nieco odświeżyć wygląd tego pomieszczenia, to oczywistym wydaje się fakt, że generalnego remontu łazienki nie będziemy wykonywali każdego sezonu. Warto jest więc pomyśleć nieco bardziej perspektywicznie i wziąć pod uwagę kilka cennych wskazówek, dzięki którym nasza łazienka przez wiele lat będzie prezentowała się modnie, oryginalnie oraz będzie budziła niemały zachwyt naszych gości. 

   Z całą pewnością powinniśmy zdecydować więc w jakim stylu stworzymy naszą nową łazienkę. Jeśli zależy nam na tym by pomieszczenie to obyło się bez większego remontu przez najbliższe lata, a jednocześnie w takim samym stopniu będzie cieszyło oko, powinniśmy wziąć pod uwagę styl retro. Niezależnie na jaki styl się zdecydujemy, musimy pamiętać o fakcie, iż to właśnie on w dużej mierze określa nam zarówno materiały jakich użyjemy podczas remontu, a także kolorystykę jaka będzie dominowała w naszym nowym pomieszczeniu. W przypadku zdecydowania się na styl retro, materiały jakie często będą dominowały w naszym pomieszczeniu to miedź i mosiądz, z racji czego kolorystyka jaką będzie mogła poszczycić się nasza nowa łazienka, to paleta odcieni złota oraz brązu. Aby jednak nasza łazienka nie była zbyt monotonna oraz po prostu ciemna, warto pomyśleć o jasnym wyposażeniu, z niewielkimi elementami czerni, tak by wszystko to mogło tworzyć piękną, klasyczną całość. W przypadku ceramiki powinniśmy postawić na taką, która zdobiona będzie bardzo minimalistycznie, może być to jeden ciemny, geometryczny wzór. Przepych w tym przypadku naprawdę nie jest wskazany! Niektóre elementy wyposażenia tego pomieszczenia, w przypadku stylu retro, mogą być wykonane z naturalnego drewna, które odpowiednio dobrane potrafi naprawdę świetnie wpasować się w cały wystrój.

Dodatki jako dopełnienie.  

   Styl retro cechuje się stosunkowo niewielką ilością zdobień oraz kształtami geometrycznymi. Wiemy więc jakie wyposażenie mamy wybierać. W przypadku, gdy postawimy na minimalistyczną, lekko zdobioną geometrycznym wzorem ceramikę, możemy skusić się na pasujące, nieco bardziej bogato zdobione lustro, czy na przykład na żyrandol zdobiony kryształkami. Elementy te w połączeniu z armaturą o wspomnianych nieco wyżej odcieniach da naszej umywalce czy wannie naprawdę niepowtarzalny, oryginalny charakter, który niemalże nic nie straci na świeżości przez wiele lat.  

retro

Jakość. 

   Łazienka jest jednym z najczęściej eksploatowanych pomieszczeń w każdym domu, warto więc pamiętać o tym, żeby wybierać produkty naprawdę wysokiej jakości. Armatura z elementami mosiądzu oraz miedzi bywa naprawdę wymagająca, a zależy nam na tym, by uniknąć wymiany poszczególnych elementów po roku czy dwóch używania, prawda? Poza tym należy pamiętać o regularnym czyszczeniu odpowiednimi, nieżrącymi środkami, naszego wyposażenia, dzięki czemu łazienka przez naprawdę długi czas będzie cieszyła nas swoim ponadczasowym pięknem. 

Loading Facebook Comments ...

Jedna odpowiedź do “Pięknie oraz z klasą przez długie lata, jaką łazienkę wybrać?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *