5/5 - (1 vote)

   Relaks w łazience kojarzy się większości z nas z wypełnioną wodą po brzegi wanną, a także o pięknych zapachach, które takiej kąpieli towarzyszą. Za nic na myśl nie przychodzi nam w tym wypadku kabina prysznicowa. Jednak nic bardziej mylnego! Nawet w przypadku gdy nie możemy sobie pozwolić na to, by w naszej łazience stanęła wanna, nie musimy rezygnować z marzeń o relaksujących kąpielach. Liczy się odpowiedni dobór systemu natryskowego. 

   Do podstawowych elementów zestawu prysznicowego z całą pewnością zalicza się solidnej jakości bateria. A wybór tychże jest przeogromny. Możemy zdecydować się na baterię „zwykłą”, chociażby wyposażoną w głowicę ceramiczną, która pozwoli nam cieszyć się bezawaryjnym urządzeniem przez długie lata. Innym, ciekawszym rozwiązaniem wydaje się być również zakup baterii termostatycznej. Głowice termostatyczne umieszczone we wnętrzu takiej baterii pozwalają na utrzymanie stałych, ustawionych przez nas samych parametrów wody, niezależnie od jej ciśnienia w instalacji. Dzięki czemu nasza kąpiel czy prysznic obejdzie się bez nieprzyjemnych wahań temperatury. 

   Kolejnym niezwykle ważnym, nieodłącznym elementem każdej kabiny jest słuchawka prysznicowa. Ceny tego elementu wahają się w różnych przedziałach, jednak nie warto celować w te najtańsze. Powodów jest wiele, a podstawowym z nich jest fakt, że tani produkt może okazać się wykonany ze średniej jakości materiałów, które podczas eksploatacji po prostu szybko się zużyją i trzeba będzie wymieniać słuchawkę. Lepszym rozwiązaniem jest więc przemyślana, nieco większa inwestycja w produkt, który będzie bardziej trwały i co najważniejsze będzie również wygodny, czego w przypadku tańszych produktów po prostu nie możemy oczekiwać. Warto również wspomnieć, że lepszej jakości słuchawki prysznicowe mogą być wyposażone w specjale systemy, które poprawiają komfort korzystania z urządzenia. Jednym z takich rozwiązań jest system równomiernego rozprowadzania wody, który jest obecny w niemal wszystkich słuchawkach prysznicowych z wyższej półki. 

   Niemniej ważnym elementem jest również uchwyt na słuchawkę. Zawieszanie tego elementu na baterii może i jest wygodne, jednak jest dość wątpliwe estetycznie, w dodatku częste praktykowanie takiego rozwiązania może spowodować ciężkie do zakrycia zarysowania oraz odbarwienia na armaturze. W łazienkach urządzonych w stylu minimalistycznym świetnym pomysłem wydaje się być uchwyt punktowy, zaś innym do gustu może przypaść drążek ścienny, który poza swoją oczywistą funkcją może pozwolić nam na dołączenie dodatkowych elementów do naszej kabiny prysznicowej. 

   Nie zapominajmy również o wężu prysznicowym. Jest on niezbędny do prawidłowego działania naszego zestawu, dlatego też warto, by model na który się zdecydujemy był wytrzymały. To właśnie ten element najczęściej ulega uszkodzeniom.   Tyle z podstaw, jednak możemy również urozmaicić nasze korzystanie z systemu prysznicowego. Warto pomyśleć o tak zwanej deszczownicy, która spełni nasze marzenia o luksusowej kąpieli, czy o coraz to bardziej popularnych dyszach bocznych.  Możemy również zadbać o nastrój, wyposażając nasz prysznic w specjalny moduł dźwiękowy lub kupując głośnik prysznicowy, który odporny na działanie wilgoci, z całą pewnością pomoże nam przygotować sobie nastrojową kąpiel.   Niezależnie od tego na których elementach zależy nam mniej, a na których bardziej, z całą pewnością powinniśmy postawić na jakość wybieranych produktów. Tak by przygotowana zgodnie z naszymi preferencjami kabina prysznicowa sprawdzała się przez wiele lat. 
Armatura do prysznica
[product-catalogue id=’10’]

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *