Rate this post

Urządzanie łazienki wymaga bardzo dokładnego zaplanowania wielu rzeczy, ponieważ stan jaki uzyskamy ma nam potem służyć przez kilka czy kilkanaście lat. Jednym z dylematów, przed którymi stoimy jest wybór kabiny prysznicowej oraz pytanie, czy mamy montować brodzik, czy też warto zrobić modne obecnie kabiny bez brodzika. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Zanim jednak dokonamy wyboru warto sobie postawić pytanie, kto będzie użytkownikiem tej kabiny, w jakim jesteśmy wieku, jakie mamy ograniczenia fizyczne, do czego jeszcze używamy prysznica. Nie bez znaczenia jest też charakter całej łazienki i jej wielkość.

Kabina prysznicowa z brodzikiem – zalety

To bardzo popularne rozwiązanie, które można spotkać w większości łazienek. Na rynku mamy do wyboru wiele rozmiarów samych kabin – od bardzo małych do całkiem sporych, wiele kształtów od kwadratowych poprzez prostokątne, półokrągłe do okrągłych. Również sam brodzik może być bardzo płytki lub całkiem głęboki. Brodzik sprawia, że wodę „trzymamy w ryzach”. Głęboki brodzik może nam też połowicznie zastąpić wannę, jeżeli takiej alternatywy potrzebujemy. Możemy kupić brodzik wraz z siedziskiem, które ułatwi kąpiel dzieciom czy osobom starszym. To rozwiązanie jest przy okazji ekonomiczne i poza hydroizolacją nie wymaga specjalnego przygotowywania podłoża w tradycyjnej łazience.

Ze względu na różne oczekiwania klientów pojawiły się już brodziki w kolorach innych niż biały, choć ich dostępność jest ograniczona a cena na razie jest wyższa niż tych w kolorze białym.

Kabina prysznicowa z brodzikiem – wady

Brodziki mimo dość dużego wyboru mają jednak z góry narzucone parametry. Nie sprawdzą się w miejscach, które posiadają nietypowe wymiary. W przypadku osób z niepełnosprawnościami należy też wziąć pod uwagę, czy nawet niewielki stopień nie będzie przeszkodą w korzystaniu z prysznica.

Kabina prysznicowa bez brodzika – zalety

Obecnie modne są prysznice bez brodzików, a czasami nawet bez kabin – jako otwarte przestrzenie. Jeżeli jednak mówimy o kabinie, to może ona mieć dowolny kształt i tym samym możemy ją dostosować do najbardziej wymagających przestrzeni. Jest również elegancka, efektowna i nowoczesna. Zdecydowanie polecana dla osób z ograniczeniami ruchowymi, nie ma ryzyka potknięcia się. Można też dopasować jej wykończenie do aranżacji całej łazienki. Sprawia wrażenie lekkości i przestronności. Można również wjechać do niej wózkiem inwalidzkim.

Kabina prysznicowa bez brodzika – wady

O kabinie prysznicowej bez brodzika musimy pomyśleć już na etapie projektu łazienki, całość wykonania jest bowiem bardziej skomplikowana, wymagająca udziału rzetelnego fachowca, który zadba o odpowiednie zabezpieczenie podłogi i spady. Dlatego często nie możemy sobie pozwolić na takie rozwiązanie w starych budynkach, w których istnieją ograniczenia architektoniczne. Kabina bez brodzika zazwyczaj więcej kosztuje i dla naszego bezpieczeństwa wymaga położenia specjalnych, antypoślizgowych płytek.

To, jakie rozwiązanie wybierzemy zależy więc od naszej łazienki, naszych wymagań, możliwości finansowych i naszego gustu.

Kabina prysznicowa - z brodzikiem czy bez

[product-catalogue id=’6′]

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *