5/5 - (1 vote)

 Spieszysz się, ale nie możesz się przejrzeć w lustrze? Codziennie po kąpieli walczysz z zaparowanym lustrem? Niezależnie od tego, jak dobra w łazience jest wentylacja, i tak będzie parowało po każdej kąpieli, szczególnie w mniejszych pomieszczeniach. Może to być denerwujące, ale też są na to różne sposoby, które możesz wypróbować. Niektóre działają dłużej, niektóre krócej, ale wszystkie na jakiś czas chronią lustro przed parowaniem.

Jak szybko odświeżyć łazienkę

Podgrzewane lustro

Stosując folie lub maty grzejne pod lustra w łazienkach chronimy je przed zaparowaniem. Bardzo prosto się je montuje – po prostu przykleja się je do tylnej części lustra. Są całkowicie niewidoczne, a ogrzewają lustro na przykład podczas kąpieli, chroniąc je przed zaparowaniem. Są zasilane na prąd, ale zużywają bardzo mało energii. Mogą działać razem z oświetleniem. To najbardziej skuteczna metoda na to, aby lustro nie parowało.

Domowe sposoby na zaparowane lustro
Ocet i sok z cytryny

Ocet jest uniwersalnym środkiem, który może mieć zastosowanie również w łazience jako preparat zapobiegający parowaniu luster. Należy zmieszać go z wodą w stosunku 1:1 (np. 1 łyżka octu na 1 łyżkę wody) i spryskać lustro niewielką ilością roztworu, a następnie wytrzeć do sucha. Na pewno przez kilka dni nie zaparuje. Jeżeli zapach jest zbyt intensywny, do roztworu można dodać trochę soku z cytryny. Równie dobrze powinien sobie poradzić sam sok ze świeżo wyciśniętej cytryny wymieszany z wodą.

Szampon, mydło, płyn do naczyń

Lustro można wymyć letnią wodą z szamponem lub z płynem do naczyń i wypolerować do sucha co spowoduje, że nie zaparuje ono przez kilka dni.

Jeżeli chodzi o mydło, to najlepiej sprawdza się glicerynowe. Suchym mydłem pocieramy powierzchnię lustra, a następnie czyścimy szmatką na sucho.

Pianka do golenia

Wbrew pozorom to jeden ze skuteczniejszych środków zapobiegających parowaniu luster. Piankę należy nałożyć na lustro, a następnie wytrzeć do sucha.  Działa zaskakująco skutecznie, choć oczywiście po jakimś czasie należy tę czynność powtórzyć, bo nie uchroni naszego lustra przed parowaniem na zawsze.

Preparaty do samochodu

Posiadacze samochodu na pewno zetknęli się z preparatami do szyb zapobiegającymi parowaniu. Można je również zastosować na lustra w łazience. Pryskamy lustro takim preparatem a następnie wycieramy do sucha.

Suszarka do włosów

Szybko odparuje lustro, które już zaparowało. Wystarczy chwila i znów zobaczymy swoje odbicie. To rozwiązanie skuteczne i szybkie, ale nie zapobiega parowaniu.

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *