5/5 - (1 vote)

jak dobrać ręczniki łazienkoweRęczniki to elementy zarówno praktyczne – niezbędne w każdej łazience, jak i ozdobne, jeżeli właściwe je dobierzemy do wystroju naszej łazienki. Ręczniki to dodatki, są zazwyczaj widoczne i mogą znaczącą wpływać na wystrój wnętrza oraz podkreślać styl i klimat łazienki.

Te ładne, ciekawe dopełnią całości i będą harmonijnie współgrały z resztą łazienki. Stare, zużyte i niepasujące ręczniki mogą zepsuć cały efekt aranżacji naszego wnętrza.

 


Kolory i wzory

Kolorami naszych ręczników możemy się bawić. Możemy wyposażyć łazienkę albo w ręczniki w kolorach pasujących do wystroju, do koloru płytek, nawiązujących do ozdób, do jakiegoś motywu przewodniego, albo możemy kupić ręczniki w kolorach, które będą kontrastowały z wyposażeniem, za to będą nawiązywały np. do dodatków tj. donice, obrazki, dekory, mydelniczki. I tak do stonowanej łazienki w kolorze popielatym możemy dać albo ręczniki w innym odcieniu szarości, albo kontrastujące na przykład czerwone lub bordowe ręczniki, które ożywią wnętrze.

Jeżeli nasza łazienka jest jednolita, to warto wprowadzić kolory lub wzory. Jeżeli kochamy konie lub samochody, to na ręcznikach mogą się pojawić motywy z końmi lub z samochodami. Jeżeli jednak mamy bogatą kolorystycznie łazienkę, to warto wybrać ręczniki w stonowanych kolorach.

Materiał i rozmiar

Wbrew pozorom jest o czym mówić, Coraz częściej na rynku pojawiają się ręczniki z sztucznych tworzyw. Są wprawdzie tańsze, ale też prawie w ogóle nie wchłaniają wody. Powodują dyskomfort nie tylko u domowników, ale również u gości. Materiał, z którego wykonany jest ręcznik powinien chłonąć wodę tak, abyśmy mogli się szybko i sprawnie osuszyć. Do takich ręczników należą ręczniki bawełniane, bambusowe lub z przędzy. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na gramaturę materiału. Im niższa gramatura (300-400 gramów) tym ręcznik jest cieńszy i bardziej szorstki, ale też szybciej schnie. Takie są na przykład ręczniki plażowe. Grube ręczniki o gramaturze powyżej 520 gram są przeważnie miękkie i miłe w dotyku, wodochłonne, ale też dłużej schną i zajmują więcej miejsca. Ręczniki lepszej jakości posłużą nam na dłużej i po praniu będą cały czas miękkie i puszyste.

Na rynku mamy również dostępne ręczniki w różnych wielkościach. Do rąk mamy całkiem małe ręczniczki, są też średniej wielkości i całkiem duże ręczniki kąpielowe. Dla dzieci można kupić specjalne ręczniki z kapturkiem na główkę.  W przypadku wielkości i kształtów ręczników możliwości zakupu różnych opcji są praktycznie nieograniczone.

Dla gości możemy mieć osobne, specjalnie im dedykowane ręczniki, nie używane przez domowników. To rozwiązanie estetyczne i praktyczne.  

Pamiętajmy, że ze względu na kontakt ręcznika z ciałem przed pierwszym użyciem powinniśmy wyprać ręcznik tak, aby pozbyć się środków chemicznych stosowanych przy wyrobie i farbowaniu materiału.

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *