5/5 - (1 vote)

Ogromna ilość osób decyduje się obecnie na użycie farb w łazience. To bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ na rynku istnieją farby odporne na wiele czynników, które idealnie nadają się do pomieszczeń o specjalnych wymaganiach. 

Znaczenie farby w łazience

Farba w łazience

Jeszcze do niedawna obowiązkowym elementem każdej łazienki były płytki, które umieszczane były zarówno na podłogach, jak i ścianach. Wszystko dlatego, że na rynku nie było dostępnych farb, które przeznaczone były do pomieszczenia o specjalnych wymaganiach, takich jak łazienka czy kuchnia. Coraz więcej osób decyduje się właśnie na takie rozwiązania. Obecnie istnieje wiele rodzajów farb, które idealnie nadadzą się do łazienek, a mianowicie:

  • Farby lateksowe

Najczęściej w swoim skaldzie zawierają ogromną ilość żywicy i kauczuku. Różnice widać na pierwszy rzut oka, ponieważ takie farby są dużo gęstsze, a co za tym idzie, zapewniają lepsze krycie. Farby lateksowe to naprawdę bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ przepuszczają parę wodną oraz możemy zmywać je niektórymi środkami bez obaw, że pojawią się przebarwienia lub plamy.

  • Farby ceramiczne

Skład farb ceramicznych z pewnością zadziwi wielu z nas, ponieważ zawiera malutkie kulki ceramiczne, które mają za zadanie znacznie poprawić ich wytrzymałość. Ten rodzaj jest znacznie łatwiejszy w nakładaniu oraz bardziej kryjący.

  • Farby akrylowe

Ten rodzaj używany jest w dzisiejszych czasach coraz rzadziej. Podłoże pod farby akrylowe powinno być przygotowane w określony sposób, ponieważ nie można nakładać ich na pęknięcia czy liczne ubytki. 

Jak widać, istnieje wiele farb, które idealnie nadadzą się na do tak wymagających pomieszczeń, jak między innymi kuchnie oraz łazienki.

Odporność na grzyby i bakterie

Ten aspekt jest ogromnie ważny przy wyborze farb do wnętrz bardzo wymagających, ponieważ narażone są na działanie grzybów oraz bakterii. Obecnie wiele farb lateksowych zawiera w swoim składzie składniki przeciwgrzybiczne oraz bakteriobójcze. Z reguły takie właśnie farby są dużo droższe, jednak dzięki ich specjalnych właściwościach naprawdę warto w nie zainwestować.

Malowanie łazienek

Z malowaniem z pewnością poradzi sobie każdy, nawet używając tak specjalnych produktów, jak farby do łazienek i kuchni. Przed malowaniem dokładnie sprawdźmy stan naszych ścian i sufitu. Powinny być gładkie i bez licznych uszczerbków. Pierwszym etapem jest odpowiednie zagruntowanie całej powierzchni, tak aby zwiększyć przyczepność farby do podłoża. Następnie za pomocą wałka możemy zacząć nanosić farbę. Bardzo często liczne farby posiadają dedykowane wałki  specjalnie dobrane do gęstości. Oczywiście pamiętajmy, żeby przed rozpoczęciem malowania konieczne będzie zabezpieczenie wszelkich powierzchni i elementów wyposażenia, które nie powinny zostać ubrudzone.

Jak widać, w dzisiejszych czasach istnieją farby, które mogą zastąpić płytki w naszych łazienkach. To ogromne ułatwienie, a dostępność wielu kolorów pozwoli każdemu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. To naprawdę bardzo ciekawe rozwiązanie.

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *